L, 4.02.2023

Jürgen Ligi usaldushääletusest: riigikohus ei keela valitsusel lollusi teha

Elo Mõttus-Leppik
Jürgen Ligi usaldushääletusest: riigikohus ei keela valitsusel lollusi teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Urmas Reinsalu ja Jürgen Ligi pidasid maha kirgliku debati.
Urmas Reinsalu ja Jürgen Ligi pidasid maha kirgliku debati. Foto: Eero Vabamägi

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi avaldas eile saates «Otse Postimehest» arvamust, et valitsus käitub pensionireformi läbi surudes poliitilise aferistina. Isamaa aseesimees, välisminister Urmas Reinsalu oli eile aga kindel, et tänane usaldushääletus läheb edukalt ja pensionireform on põhiseadusega kooskõlas.

Jürgen Ligi, mis te arvate sellest, et pensionireformi vastuvõtmine on seotud võimuliidu usaldushääletusega?

Jürgen Ligi: Usaldusega seob selle mees (Jüri Ratas – toim), kes 2018. aastal ütles viimati, et teine pensionisammas on hädavajalik, kuna vastasel juhul me ei suuda pensioni ja palga suhet hoida. See on täiesti pretsedenditu usaldusega sidumine, sest see on tehtud olukorras, kus õiguskantsler on hinnanud eelnõu põhiseadusvastaseks; ma loodan, et see läheb riigikohtusse, kuigi ega ka riigikohus keela ära teha valitsusel lollusi. Ka põhiseadus ei ütle, et valitsus ei tohi loll olla. Ratas ütleb: usaldage meid, ärge usaldage riigikontrolli, õiguskantslerit, ärge usaldage analüütikuid või ka selle seaduse seletuskirja, mis ütleb, et pensionid vähenevad 30 protsenti ühe põlvkonna jooksul.

Urmas Reinsalu: Homme saab olema meeldiv päev, inimesed saavad paremad võimalused tulevikus oma finantsvahendite üle otsustada. Homme läheb see arutelu edukalt.

Märksõnad
Tagasi üles