Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.01.2020
Eesti Jürgen Ligi usaldushääletusest: riigikohus ei keela valitsusel lollusi teha (9) Lennart Meri Mercedes jõudis ERMi Seadus vajutab elektritõukside pidurile (3) President Kaljulaid jagas tänavu 114 teenetemärki Kõigi vähiga võitlevate laste auhind Eesti riik ordeni annab, aga passi väga anda ei taha (4) Hõbedased kaksikud Polaarrändur aimas tunnustust ette Analüütik Leev Kuum: andis ikka oodata! Majandus Hiinast träni tellimine läheb kallimaks ja tülikamaks (26) Eesti mantliäri läks manalateed Piiriviina ostetakse edasi Spordiennustus kasvab hiiglaslikuks majandusharuks (1) Välismaa Koroonaviiruse ohvrite arv ületas saja piiri Brexit muudab ka Eesti saadikute jõujooni europarlamendis Kohalik vaade ⟩ Vasak- ja paremleeri taassünd ennustab Itaalia populistidele hävingut Arvamus Juhtkiri: keda sina tunnustad? Paul Keres: lubage mitte nõustuda, proua õiguskantsler! (29) Mare Roosileht: edukas põlevkivipööre eeldab kohalike teadlaste panust Jürgen Ligi: valitsuse usalduse küsimus (19) Kalev Stoicescu: kas Venemaa otsib Donbassis lahendust? (5) Arved Breidaks: keda sobib riigiisaks kutsuda? (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: hariduse selgroogu peab hoidma asjatundja (3) Vestlusring: koolijuhid ei karda kriisi, vaid paigalseisu ja ükskõiksust (1) Kultuur Jüri Reinvere: tuleb mõelda suurelt Reinvere ooper on Beethoveni juubeliaasta üks originaalsemaid sündmusi Sport Žalgirist ei huvita enam võidud. Vähemalt mitte turundusosakonda Ordeni väärilised Tänak, Järveoja, Port ja Tiisler Saaremaa püüab Eestisse tuua Itaalia suurjõu eesotsas Hollandi koondise liidritega Tartu Legendaarne kõrts Krooks paneb uksed kinni (1) Maadlejate meeskond andis kümne riigi tiimidele silmi ette Raadi kalmistu kahe kiviristi kulunud kirjad saavad pildistades nähtavaks E-kunstisalongi näitus viis kokku mitu kunstnike põlvkonda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi usaldushääletusest: riigikohus ei keela valitsusel lollusi teha

3 min lugemist
Urmas Reinsalu ja Jürgen Ligi pidasid maha kirgliku debati. FOTO: Eero Vabamägi

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi avaldas eile saates «Otse Postimehest» arvamust, et valitsus käitub pensionireformi läbi surudes poliitilise aferistina. Isamaa aseesimees, välisminister Urmas Reinsalu oli eile aga kindel, et tänane usaldushääletus läheb edukalt ja pensionireform on põhiseadusega kooskõlas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Jürgen Ligi, mis te arvate sellest, et pensionireformi vastuvõtmine on seotud võimuliidu usaldushääletusega?

Jürgen Ligi: Usaldusega seob selle mees (Jüri Ratas – toim), kes 2018. aastal ütles viimati, et teine pensionisammas on hädavajalik, kuna vastasel juhul me ei suuda pensioni ja palga suhet hoida. See on täiesti pretsedenditu usaldusega sidumine, sest see on tehtud olukorras, kus õiguskantsler on hinnanud eelnõu põhiseadusvastaseks; ma loodan, et see läheb riigikohtusse, kuigi ega ka riigikohus keela ära teha valitsusel lollusi. Ka põhiseadus ei ütle, et valitsus ei tohi loll olla. Ratas ütleb: usaldage meid, ärge usaldage riigikontrolli, õiguskantslerit, ärge usaldage analüütikuid või ka selle seaduse seletuskirja, mis ütleb, et pensionid vähenevad 30 protsenti ühe põlvkonna jooksul.

Urmas Reinsalu: Homme saab olema meeldiv päev, inimesed saavad paremad võimalused tulevikus oma finantsvahendite üle otsustada. Homme läheb see arutelu edukalt.

28.01.2020 30.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto