N, 2.02.2023

President Kaljulaid jagas tänavu 114 teenetemärki

Postimees
President Kaljulaid jagas tänavu 114 teenetemärki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Kersti Kaljulad allkirjastas teenetemärkide otsuse digitaalselt Antarktikas purjelaeva Admiral Bellingshausen pardal. Kaljulaid on seal töövisiidil, kus osaleb Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud ekspeditsioonil, mis on pühendatud Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisele.
President Kersti Kaljulad allkirjastas teenetemärkide otsuse digitaalselt Antarktikas purjelaeva Admiral Bellingshausen pardal. Kaljulaid on seal töövisiidil, kus osaleb Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud ekspeditsioonil, mis on pühendatud Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisele. Foto: Timo Palo/presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid annab 2020. aastal riikliku teenetemärgi 114 inimesele, selle arvuga jääb ta oma eelmise aasta suurusjärku.

Teenetemärkide laureaatide seas on näiteks riigi peaprokuröri asendaja Lavly Perling, teleajakirjanik Vahur Kersna, dopinguvastase võitluse eestvedaja Eestis Kristjan Port, poliitik ja ÜRO keskkonna assamblee juht ja plastivaba kokkuleppe saavutaja Siim Kiisler, ärimees Kuldar Leis, pardiralli eestvedaja Luive Merilai, laulupeo üldjuht Peeter Perens, helilooja Tõnu Naissoo ja paljud teised tublid inimesed. Teentemärkide saajate seas on tänavu 70 meest, 43 naist.

Teenetemärkide saajad

Riigivapi III klass

Ardo Hillar Hansson – Eesti Panga endine president

Valgetähe III klass

Martin Järveoja – autosportlane

Siim Valmar Kiisler – ÜRO keskkonnaassamblee president 2018–2019

Enn Lust – keemik, akadeemik, Tartu Ülikooli professor

Maarjo Mändmaa – hoolekande edendaja, endine riigiametnik

Lavly Perling – endine riigiprokurör

Kristjan Port – ausa spordi edendaja, tervise- ja sporditeadlane, Tallinna Ülikooli professor

Ott Tänak – autosportlane

Märksõnad
Tagasi üles