N, 9.02.2023

Polaarrändur aimas tunnustust ette

Georgi Beltadze
, reporter
Polaarrändur aimas tunnustust ette
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tanel Tuuleveski sõnul oli Antarktikas suurimaks ohuks külmakahjustuste saamine. Õnneks Tuuleveski kahjustusi ei saanud. 
Tanel Tuuleveski sõnul oli Antarktikas suurimaks ohuks külmakahjustuste saamine. Õnneks Tuuleveski kahjustusi ei saanud. Foto: Erakogu

President Kersti Kaljulaidilt saab Valgetähe V klassi teenetemärgi alpinist ja polaarrändur Tanel Tuuleveski (44), kes eelmise aasta lõpus jõudis esimese eestlasest üksimatkajana pärast ligi tuhandekilomeetrist retke lõunapoolusele.

Ordeni saanud Tuuleveskil on tunnustuse üle hea meel. Uudisest sai ta teada oma hea sõbra kaudu. «Ta saatis hommikul sõnumi,» ütles Tuuleveski. «Väga hea meel on, et niimoodi tunnustatakse. See on suur asi.»

Alpinist ja polaarrändur möönis, et suure üllatusena see uudis talle ei tulnud. «Saime jaanuari alguses [vabariigi] aastapäeva [kontserdi] kutse. Meid kutsuti ballile. No ma siis natuke aimasin, et ju on ordeni andmisega seotud. Nii et jah, ma ei saa öelda, et sada protsenti üllatus,» selgitas Tuuleveski ja lisas, et läheb kindlasti presidendi vastuvõtule.

Märksõnad
Tagasi üles