Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (5) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kalev Stoicescu: kas Venemaa otsib Donbassis lahendust?

2 min lugemist
Kalev Stoicescu. FOTO: Mihkel Maripuu

Kas kollektiivne Putin vahetab hoogsalt hobuseid ja muudab näiliselt reegleid selleks, et tuua värskust sise- ja välisasjades või lihtsalt sellise mulje jätmiseks, kirjutab kolumnist Kalev Stoicescu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Moskva Poliitikauuringute Keskuse direktor Aleksei Tšesnakov teatas mõni päev tagasi sotsiaalmeedia kaudu, et president Vladimir Putini kauaaegne nõunik ja Kremli hall kardinal Vladislav Surkov astub tagasi. Pressisekretär Dmitri Peskov eitas Surkovi vallandamist või teisele ametikohale viimist ja presidendi kavatsust oma Ukraina-poliitikat muuta. Venemaa puhul tuleb üldjuhul kuulujutte uskuda ning vastupidiseid ametlikke selgitusi ja kinnitusi pigem kahtlustada. Spekulatsioonidele lisab kaalu endise asepeaministri Dmitri Kozaki määramine 24. jaanuaril vastloodud presidendi administratsiooni asejuhi ametikohale.

Tülitekitaja kuulsusega Surkovi asendamine ennast probleemide lahendajana näidanud Kozakiga tundub olevat loogiline. Surkov võib suunduda näiteks tähtsale positsioonile riigifirmas ning tema Ukrainaga seotud ülesanded lähevad täielikult või valdavas osas üle Kozakile. Kollektiivne Putin vahetab hoogsalt hobuseid ja muudab näiliselt reegleid (põhiseadust). Kas selleks, et tuua värskust sise- ja välisasjades või lihtsalt mulje jätmiseks, et soovitakse muutusi ja otsitakse lahendusi?

Ukraina on Venemaa ja läänemaailma peamine tüliküsimus, mille tõttu Euroopa Liit ja USA kehtestasid Venemaale mitu karistusmeetmete paketti. Venemaa püüab regulaarselt pikendatud sanktsioonidest vabaneda pigem majanduslikel kui poliitilistel põhjustel ning Saksamaa ja Prantsusmaa – nn Normandia neliku kaasosalised – soovivad oma suhteid Venemaaga normaliseerida. President Putin ilmselt näeb võimalust ning nähtavasti ka vajadust tekkinud võimaluste akent ära kasutada.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto