Sisukord
Maa Elu
Postimees
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale

3 min lugemist
Tali küla elanik Eha Kuusk vaatab kodukraanist täidetud veeklaasi vastu valgust ja nendib, et kraanivesi ei ole päris selge. FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Kunagises valla- ja majandikeskuses Tali külas keerab Eha Kuusk köögis veekraani lahti, täidab piinlikult puhta klaasi ja näitab seda vastu valgust, kõrvutades teise, eelmisel päeval samast täidetud ning kolmanda, poepudelivee klaasiga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Kraanivesi ei ole päris selge ja nuusutades on sel raualõhn juures, meie vesi ongi rauarikas ja Tali inimesed viletsate hammastega,” nentis korteriperenaine, kes elab 1978. aastal ehitatud kortermajas. „Torustik, mis pumbamajast tuleb, on ju vanem kui see maja siin.”

Tali vald kadus Pärnumaa kaardilt juba 2005. aastal, mil see ühendati Saarde valla ja Kilingi-Nõmme linnaga. Viimase haldusrefomiga liitus Saardega Surju vald, uus omavalitsus. Elanike arv kahaneb ega ületa enam viie tuhande latti. Aga elu on arengus, suunised annab maakonnaplaneering, käänakud teele kujundab Stenbocki maja.

Saarde vallaettevõte OÜ Saarde Kommunaal on üks neist väikestest vee-ettevõtetest, millele riik tõmbab vee peale ning valla ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni arendamise kava 2019–2028 muutub vanapaberiks, kuigi selles on ette nähtud kaheksa küla, Kilingi-Nõmme linna ja Tihemetsa aleviku elanikele tervisliku joogivee tagamine ja ajakohane reoveekäitlus. Selleks on vaja miljoneid eurosid ja senini on omavalitsuse vee-ettevõte saanud veeprogrammi toetust ­KIKilt (Keskkonnainvesteeringute Keskuselt).

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto