Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi!

2 min lugemist
Indriko talu peretütre Pille Viiese meelest võiks elu värvilisem olla, miks mitte ka traktor. FOTO: Erakogu

Kui Pärnumaal teravilja kasvatava Indriko talu peretütar Pille Viies Valtra kalendrit uudistama sattus ja ühel pildil roosat traktorit nägi, oli otsus küps – nende talu masinapargi järgmine täiendus peab olema just roosat värvi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pille Viies rääkis, et Soome traktoritehase Valtra toodangut müüvast ASist Taure ostsid nad seda marki traktori ka 2015. aastal. Tavalise, punase. „Pärast tuli Valtral välja kalender, kus oli üks roosa traktor sees. Nägin pilti, rääkisin isaga ja leidsime, et oleksime võinud juba siis roosa traktori tellida, kuid ei teadnud, et see on võimalik. See, roosa traktori pildiga kuu jäi mulle vist terveks aastaks ette.”

Unistus täitus

„Uuest traktorist hakkasin mõtlema mullu suvel ja muud värvi kui roosat ei kaalunudki. See oli ainuke kindel asi, mis oli algusest peale paigas. Leidsin, et see saab olema minu traktor ja ehk keegi teine sellega siis ka ei sõida,” jutustas ta naerdes.

„Kuna sõidan traktoriga tihti nii, et laps on kaasas, oli tähtis kabiini avarus. Ka ses osas paistavad Valtra traktorid silma. Neil on juhiistme taga mõnus peidukoht (sellel Valtra traktoril ongi kabiinis kaks kohta, mõlemal ka turvavöö – toim). Ka juhiiste on väga mugav,” põhjendas Viies.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto