Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohalike metsapuude istikuid ei jätku

3 min lugemist
Riigimetsa istutatavad puud kasvatatakse ette RMK enda taimlates. FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Tänavu plaanitakse istutada meie metsadesse rekordarv uusi puid. Ehkki kohalike metsataimede kasvatajad suurendavad aastast aastasse kogust, ei piisa siin kasvatatud isikutest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mullu istutati erametsa 14,8 miljonit taime ja riigimetsa 21,1 miljonit. Tänavu on plaanis riigimetsa istutada 22,46 miljonit taime, mis on läbi aegade suurim kogus.

Erametsaomanikud tellivad istikud valdavalt metsaühistute vahendusel ja selle aasta istikute tellimine veel käib, aga juba võib öelda, et nõudlus istikute järele aina kasvab ja on suurem kui pakkumine kohalikul turul.

Läänemaa metsaühistu juhatuse esimees Mikk Link rääkis, et iga aastaga läheb olukord paremaks ja kohalikke taimekasvatajaid tuleb juurde. Paraku võtab metsataimede istutusvalmis kasvatamine aega mitu aastat.

Keskkonnameti metsauuenduse peaspetsialist Eda Tetlov tõdes samuti, et praeguse info kohaselt ei piisa meie erasektori taimetootjate kasvatatud puutaimedest sel kevadel raiesmike uuendamiseks. „Nii nagu raiepinnad on suurenenud, nii on suurenenud ka erametsa uuendamiseks kasutatud taimekogused,” sõnas ta.

Viimastel aastatel on suurenenud teistest riikidest Eestisse sisse toodud metsaistutusmaterjali hulk, mullu toodi enim taimi Leedust ja Lätist.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto