Kohalike metsapuude istikuid ei jätku

Riigimetsa istutatavad puud kasvatatakse ette RMK enda taimlates. FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Tänavu plaanitakse istutada meie metsadesse rekordarv uusi puid. Ehkki kohalike metsataimede kasvatajad suurendavad aastast aastasse kogust, ei piisa siin kasvatatud isikutest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mullu istutati erametsa 14,8 miljonit taime ja riigimetsa 21,1 miljonit. Tänavu on plaanis riigimetsa istutada 22,46 miljonit taime, mis on läbi aegade suurim kogus.

Erametsaomanikud tellivad istikud valdavalt metsaühistute vahendusel ja selle aasta istikute tellimine veel käib, aga juba võib öelda, et nõudlus istikute järele aina kasvab ja on suurem kui pakkumine kohalikul turul.

Läänemaa metsaühistu juhatuse esimees Mikk Link rääkis, et iga aastaga läheb olukord paremaks ja kohalikke taimekasvatajaid tuleb juurde. Paraku võtab metsataimede istutusvalmis kasvatamine aega mitu aastat.

Keskkonnameti metsauuenduse peaspetsialist Eda Tetlov tõdes samuti, et praeguse info kohaselt ei piisa meie erasektori taimetootjate kasvatatud puutaimedest sel kevadel raiesmike uuendamiseks. „Nii nagu raiepinnad on suurenenud, nii on suurenenud ka erametsa uuendamiseks kasutatud taimekogused,” sõnas ta.

Viimastel aastatel on suurenenud teistest riikidest Eestisse sisse toodud metsaistutusmaterjali hulk, mullu toodi enim taimi Leedust ja Lätist.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto