Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval

4 min lugemist
OÜ Country kodumaine kokkuveo­traktor Kinetic kaalub 2 tonni (täismass 5 t)­ ja on 1,6 m lai. Kaheksarattaveoline traktor on eriti sobilik töötama rasketes tingimustes, mistõttu meeldib Euroopa mägisemate maade ettevõtjaile. FOTO: tootja

Huvi väikeste harvesteride ja kokkuveotraktorite vastu on kasvamas just erametsas, kus omanikud on hakanud rohkem metsakasvatuslikke raieid tegema.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eestis on kombeks deklareerida laia-laua-tõdesid, näiteks: „Kõik harvesterid on koledad lõhkujad”, „Kõik harvesterid on Eesti metsa jaoks liiga suured”. Tegelikult on nende masinate turul päris suur mitmekesisus. Ühelt poolt on pikka aega tõepoolest kestnud suund võimsamate metsamasinate poole, aga teisalt on kogu aeg ka väiketehnikat olnud.

Nüüd, kui suurte masinate müüjad saavad viimastele aastatele tagasi vaadata kui hea läbimüügi aastatele kõrgete puiduhindade taustal, on justnagu mingi nihe toimunud ka väikeste masinate poolel. Nende kohta uuritakse ja neist teatakse rohkem kui varem.

Silmahakkav muudatus

Minul oli ettekujutus, et väikeste masinate huvi kasv võiks olla seotud ka metsasõjaga, mille mõjul mõned metsaomanikud on hakanud soovima metsatööteenust just väiketehnikaga. Masinamüüjad ei olnud sellega nõus, öeldes, et see, kes ei salli suuri masinaid, ei salli enamasti midagi. Huvi kasvu põhjuseks nimetati saemeeste nappust, hooldusraiete tegemise laienemist, metsaühistute teavitustööd jms.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto