Sisukord
Välismaa
Tänane leht
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga

6 min lugemist
  • Leedu kaitseväe juhataja nägi Kaitseliidus mitut head ideed, mida üle võtta.
  • Leetu eelpaigutatud NATO pataljonis on seltskond märksa kirjum kui Eesti omas.
  • Rupšyse sõnul pole staapide loomisel mõtet, kui nende all pole võitlusvõimet.
  • Rupšyst rõõmustab Eesti ja Läti kolleegide sarnane mõtteviis.
Leedu kaitseväe juhataja kindralleitnant Valdemaras Rupšyse sõnul on tal hea meel, et näeb nii Eestis kui ka Lätis samasuguse mõtteviisiga kolleege.  FOTO: mil.ee

Eestil vedas, et ta ei kulutanud aega ajateenistuse ajutisele kaotamisele ega aastaid madalana püsinud kaitse-eelarvele, ütleb sel nädalal Tallinna ja Tapat väisanud Leedu kaitseväe juhataja kindralleitnant Valdemaras Rupšys.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Te tegite koos Eesti kolleegi kindralmajor Martin Heremiga tuuri tema majapidamises. Mida ta võiks tahta asjadest, mis Leedul on, ja mida teie tahaksite asjadest, mis Eesti kaitsejõududel on?

Selleks ma Eestisse tulingi, et vaadata, kuidas teie kaitsesüsteem ja kaitsejõud on korraldatud, keskendusin maaväele.

Tutvusin Kaitseliiduga – see avaldas mulle sügavat muljet, märkasin mitut asja, mida saaksin rakendada oma vabatahtlike üksuste juures, mida saaks väljaõppesse lülitada, ning ideid, mida Leedu kaitses kasutada. Teisalt mõistsin, et Kaitseliit ja meie vabatahtlikud on teineteisele väga lähedased ja sarnased.

Järgmiseks läksin Tapale, et tutvuda teie 1. jalaväebrigaadi, nende töökorralduse ja varustusega. Tutvusin ka brittide juhitud eelpaigutatud NATO pataljoniga. Ka sealt leidsin uusi ideid: teil on lisaks grupp ohvitsere Tallinnas, kes aitavad hoida otsesidet teie kaitseministeeriumi ja peastaabiga. Meie sakslaste juhitud eelpaigutatud lahingugrupi juures samasugust ühenduslüli pole.

Minu arvates võiksime sellele mõelda. Aga see ei sõltu ainult meist, vaid ka sakslastest, neilegi võiks selline staap Vilniuses meeldida.

Nägin palju häid asju. Näiteks seda, kuidas teil reservide süsteem on korraldatud.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto