Sisukord
Arvamus
Tänane leht
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja

2 min lugemist
Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar. FOTO: Mihkel Maripuu

Olles lugenud viimastel nädalatel Postimeest põhjalikumalt kui tavaliselt, võin kinnitada, et ajalehte on endiselt üsna hästi tehtud. Siin ei ole vaja suuri ja kiireid muudatusi või reforme, vaid rahulikku arengut, aga samas selgeid sihte: teha Eesti parimat ajalehte!

Peatoimetaja esimene ülesanne on Postimehes taastada töörahu ja usaldus: ajakirjanike usaldus peatoimetaja ja toimetajate suhtes, toimetuse seesmine usaldus ning lugejate usaldus lehe vastu. Olles täna kohtunud mitme osakonnajuhiga, on minu varasem arvamus kinnistunud: Postimehe toimetuses on endiselt palju häid ajakirjanikke ja sama palju häid ideid, kuidas teha ajakirjandust üha paremini ja paremini.

Lugejate usaldus ajalehe vastu on tänapäevase ajakirjandusväljaande kõige suurem väärtus. Sotsiaalmeedia- ja internetihiiud võtavad üha suurema osa reklaamiturust ning varasemad ärimudelid, kus kesksel kohal oli reklaamiandja, enam ei kehti. Nüüd on kuningas lugeja. Kogu maailmas on ajakirjandusväljaannetele üha tähtsam hoida suhet püsilugejaga. Aga mida püsilugeja tahab?

Esiteks usaldusväärset infot (võrdluseks: sotsiaalmeediat Eesti lugeja eriti ei usalda). Valeuudiste ja massiivse PRi ajastul, aga ka ajastul, mil teemad lähevad üha keerulisemaks, pole lugejal võimalik ka parima tahtmise juures kanali pakutavat informatsiooni kiiresti kontrollida. seetõttu teeb ta oma valikuid tulevikus tõenäoliselt üha enam n-ö kaubamärkide põhjal (nagu ostame kvaliteetsete tootjate riideid, eeldades, et need peavad odavatest kaubamärkidest kauem vastu – ja sageli see ongi nii). On tähtis, et Postimees on endiselt soliidse ja usaldusväärse infoallika kaubamärk.

Kogu maailmas on ajakirjandusväljaannetele üha tähtsam hoida suhet püsilugejaga. Aga mida püsilugeja tahab?

9

Teiseks tahab püsilugeja oma infotarbimise põhivajaduste rahuldamist. Võrdlen seda autojuhtimisega, kus ajakirjandus on navigaator. Lugejal on vaja uudiseid oma elu mõjutavates olulistes küsimustes (valimised, riiklikult tähtsad küsimused, julgeolek, keskkond), aga tal on vaja seda nii tagasi- kui ka edasivaates. Seega, ta vajab arutelu meie elu üle.

Siit omakorda tuleneb minu jaoks Postimehe keskne roll arvamuste vaba turuplatsina. Kui lehest tervikuna rääkides ei saa ambitsioon olla väiksem kui teha Eesti parimat ajalehte, siis arvamuskülgedest kõneledes tähendaks see olulistel teemadel oluliste küsimuste püstitamist. Kas Eestile on vaja tuumajaama? Mis toimub Eesti metsaga?

Kõigi nende eesmärkide saavutamiseks on tähtis toimetuse kollektiivne panus tervikpildi hoidmisel nii, et katmata ei jääks ükski Eesti elu strateegiline küsimus. Seda meie rahva, ühiskonna ja riigi tuleviku nimel.

Seotud lood
29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto