Sisukord
Äriuudised
Tänane leht
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda

6 min lugemist
  • Kagu-Eesti on äri tegemiseks sama väärtuslik piirkond kui iga teine Eesti paik.
  • Kuldar Leis on õnnelik, et saab kodukandis tegeleda väga erinevate asjadega.
  • Iduettevõtjatele tasub propageerida kaugtöö tegemist Haanjamaa kuplitelt.
  • Alustavat ettevõtjat ei maksa hirmutada, et nurjumise korral maksku raha tagasi.
Kuldar Leis tunneb rõõmu, et Kagu-Eesti ettevõtjaid nõustades ei loe tema nõustatavatele õpetussõnu ja teised vaid kuulaku, vaid et suhtlus ja areng on kahepoolne. FOTO: Sille Annuk

Kagu-Eesti ettevõtja Kuldar Leis rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et maapiirkondade õitsengu võti pole mitte hiigeltehased ja miljardiprojektid, vaid looduslähedus ja nutikad ärimudelid. 

Tellijale Tellijale

Põlvamaal tegutsev mees on laia haardega: ta tõmbab käima Kagu-Eesti kaugtöö keskust, juhib riigifirma Operail nõukogu, pakub maapiirkondade alustavatele ettevõtjatele nõu ja tuge ning kuulub Põlva vallavolikokku. Sel nädalal otsustas president tunnustada teda Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Kas Kagu-Eestis leidub palju häid ja potentsiaalikaid ettevõtteid?

Ega ei ole palju. Me peame endalt küsima, miks peaks üldse keegi Kagu-Eestisse investeerima. Kui ta tuleb välismaalt või Tallinnast, siis nähtavat põhjust tegelikult ei paistagi. Keskustest oleme kaugel, neljarajalisi teid pole ja tööjõudu on vähe.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto