K, 25.05.2022

Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda

Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuldar Leis tunneb rõõmu, et Kagu-Eesti ettevõtjaid nõustades ei loe tema nõustatavatele õpetussõnu ja teised vaid kuulaku, vaid et suhtlus ja areng on kahepoolne.
Kuldar Leis tunneb rõõmu, et Kagu-Eesti ettevõtjaid nõustades ei loe tema nõustatavatele õpetussõnu ja teised vaid kuulaku, vaid et suhtlus ja areng on kahepoolne. Foto: Sille Annuk

Kagu-Eesti ettevõtja Kuldar Leis rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et maapiirkondade õitsengu võti pole mitte hiigeltehased ja miljardiprojektid, vaid looduslähedus ja nutikad ärimudelid. 

Põlvamaal tegutsev mees on laia haardega: ta tõmbab käima Kagu-Eesti kaugtöö keskust, juhib riigifirma Operail nõukogu, pakub maapiirkondade alustavatele ettevõtjatele nõu ja tuge ning kuulub Põlva vallavolikokku. Sel nädalal otsustas president tunnustada teda Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Kas Kagu-Eestis leidub palju häid ja potentsiaalikaid ettevõtteid?

Ega ei ole palju. Me peame endalt küsima, miks peaks üldse keegi Kagu-Eestisse investeerima. Kui ta tuleb välismaalt või Tallinnast, siis nähtavat põhjust tegelikult ei paistagi. Keskustest oleme kaugel, neljarajalisi teid pole ja tööjõudu on vähe.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Maa Elu
Tartu Postimees
Tagasi üles