Sisukord
Arvamus
Postimees
30.01.2020
Eesti Opositsioon valis võitluseks venitamistaktika (19) Postimehe uus peatoimetaja alustab rääkimisest Haigla juht ja kaks kirurgi peeti kinni Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Majandus Kuldar Leis: kohalikel pole huvi enam ministriga kohtuda Listeeria lõi ühisrahastuselt laenu võtnud ettevõtte pikali (2) Välismaa Europarlament saatis britid teele pisaratega (21) Leedu kaitseväe juhataja: ajateenistuse kaotamine oli suur viga (16) Merili Arjakas: sajandi tehing on valimiseelne kingitus Netanyahule Arvamus Juhtkiri: teeme end suureks (6) Mart Raudsaar: meie kuningas on lugeja (9) Jörgen Siil: Macroni mäng Lääne-Balkaniga Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul? Edward Lucas: Venemaal ja Šveitsil on vähe ühist (1) Meie Eesti Made Laanpere: mure laostab tervise (1) Kadri Tammepuu: empaatia loob õnneliku suhte Kait Sinisalu: vägivallatseja teeb mis tahes, et oma tahtmist saada (1) Kultuur Kuulitõukaja visatud odakaar Peeglite taga on valguse algus Koduperenaisest kasvab küberkiusaja Sport Anett Kontaveit nägi taset, kuhu slämmiturniiri võitmiseks peab püüdlema (3) PM Helsingis. Jukka Toijala: peame kolme päevaga lavastama suurteose Saaremaale valus kaotus, Pupart lubas: Hispaanias paneme neile ära! Tallinn Muuseumi töötajad võitlevad direktori vallandamise vastu (3) Reis Triin Lellep: kuidas ma Emiraatides kõrvalisi pilke püüdsin Maa Elu Elanike arvu kahanemine tõmbab veevärgi renoveerimisele kriipsu peale Kas traktor võiks olla roosa? Muidugi! Kohalike metsapuude istikuid ei jätku Sooja talve tõttu raiutakse tänavu metsa vähe (17) Väikesed metsamasinad on üha rohkem nähtaval Eesti ulukinahkadest tehakse Soomes koeramaiuseid Pähkla forell kasvab allikavees Legendaarne lihatööstur: Riik raiskab meeletult raha (1) Ilmajutt: turbulentsi võlu ja valu Eelistada tasub looduslikku C-vitamiini Kasvataja jaoks on tšillihooaeg alanud Tartu Remonditud sotsiaalkortereisse kolivad esimesed lastega pered (2) Haldusreform piirab Elva lähedale uute matkaradade rajamise võimalusi Kliinikumi nõukogu koosolekul Priit Eelmäe tagandamist ei arutata (1) Vabadussõda tuleb lugejate ette värske uurijapilgu läbi Keskmine korterite hind kasvas aastaga jõudsalt Tartu rahu sündis relvatärina ja komavaidluste kiuste (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katri Raik: «Für Oksana» – Narva pärislaul?

3 min lugemist
Katri Raik. FOTO: Mihkel Maripuu

Nublu ja Gameboy Tetrise video laulule «Für Oksana» kutsub vaatama päris Narvat: nõukamajasid Kreenholmis, veehoidlat, sealseid garaaže ja lähedal asuvat helesinist laguuni, kirjutab riigikogu liige Katri Raik (SDE).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nublu ja Gameboy Tet­rise «Für Oksana» noppisid 2019. aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel kolm preemiat, muuhulgas parima laulu oma. Ongi väga lahe laul.

«Für Oksana» refrääni «А это жизнь, это карма. Эй, привет, город Нарва» teavad kõik Eesti noored. Ka need, kes sõnagi vene keelt ei oska või ei räägi. Nende vanemad loodavad salamisi, et vahest annavad need kaks lauset motivatsiooni vene keelt õppida. Mitte ainult õppida, vaid ka selgeks õppida.

Nublu ja Gameboy Tetrise laulu on nimetatud ka ülieriliseks integratsiooniprojektiks. Kindlasti langes see viljakale ja ette valmistatud pinnasele. See on laul, mis puudutas eestlaste hingekeeli, vastutuse hingekeeli. Kuulub ju Narva Eestile ja Narva inimestele.

Pealegi, kes siis viimastel aastatel Narvas ei ole käinud! Kui kümme aastat tagasi pidi ilmtingimata suvel Pärnu rannas päevitama, siis kahel viimasel aastal oli lausa kohustuslik Narvat külastada ja «Kremli ööbikuid» vaadata. Narva on justkui kodune eksootika.

Narva tulemine on sündmus ja sellest räägitakse kodus kuid. Narva on saanud nii Viljandile, Võrule kui ka Pärnule hulga lähemale. Ja Narva ise harjus Eestiga peaaegu ära.

«Für Oksana» ei jäta külmaks ka Narvat. Kellele meeldib, kellele mitte.

29.01.2020 31.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto