Sisukord
Arter
Postimees
01.02.2020
Eesti Suur mööblitootja koondab üle 200 inimese (4) Viirusehirm tegi apteegid näomaskidest tühjaks (4) Narva uue tervisekeskuse projekt kukkus läbi (1) Eesti seitsmes eurosaadik Riho Terras pürgib kahte komisjoni Kultuurkapital tunnustas parimaid Majandus Investor Mari kuum jaanuar Välismaa Postimees Belfastis: Brexit ei andnud põhjaiirlastele pidutsemiseks põhjust AJA PEEGEL. Kuidas McDonald’s nõukogude inimesi hullutas (12) Kreeka tahab rajada migrantide tõrjumiseks merre tõkke (11) Türgi on valmis uueks sõjakäiguks Süürias (1) Arvamus Juhtkiri: julgus oma peaga otsustada (2) Kindral tungib Euroopasse Näide Eesti elu võlust Sildaru klass on igavene Tohter hankelõksus (24) Sport Tenniseliidu otsus nullis Kaia Kanepi olümpialootuse (4) Kristjan Ilves küündis talve parima tulemuseni Ränk MM-rada teeb suusatajate meele mõruks (1) Jaanus Kriiski kolumn: esimene treener, kõige alus (1) Austraalia kuningas mängib finaalis Thiemiga PM Helsingis ⟩ Suur intervjuu korvpallikoondise uue peatreeneriga: tahan mängijatega luua lähedase suhte Kliima Kliimapoliitika trügib üha enam pangandusse (1) Uuring: jätkusuutlikkus on Eesti pankadele uus asi (1) Merendus «Mereteadlase tööst paremat eriala on raske ette kujutada!» AK Mart Laari alternatiivajalugu: kui polnuks Tartu rahu (28) Jürgen Tamme: miks me ikkagi jäime vastu oma tahtmist üksinda? (24) Kuidas Tartu rahuleping okupatsiooni käest päästeti (5) Jaanus Piirsalu: Tartu rahule kirjutas alla värvikas aferist, enamlaste kulla müüja (3) Nõnda tuli Tartu rahu – Postimees 100 aastat tagasi Põnevik või triller? Pinev rujapuhang väikeses Elvas Nahkpükse ei pesta Nädala plaat: Poisid jäävad poisteks ka seitsmendas elukümnes Aja auk. Punk pede pagan Juurikas. Need tüütud uusaastalubadused Juurikas. Ott Tänak jälle kraavis! Arter «Talve»-filmi käsikirja alusmaterjali ümbritsevad segased lood (46) Eesti tõmbenumbrid, mida me ise alati hinnata ei oska Greibisalat on nagu lotovõit Murcia: islamit helgelt meenutav konservatiivide kants (1) Säravad neerud. Sõiduproov BMW X6ga Taksoviinast Boltini. Nostalgiaminutid ja lähiulme (1) Kuidas riietuda nii, et näha välja saledam kui kunagi varem? (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taksoviinast Boltini. Nostalgiaminutid ja lähiulme

4 min lugemist
Restorani "Gloria" kelner Harald Rass oma tööülesandeid täitmas. November 1966 FOTO: Pavel Kuznetsov/rahvusarhiiv

Kakskümmend-kolmkümmend aastat tagasi oli igapäevaelu teistsugune. Inimesed pidid rohkem omavahel suhtlema ja omaenese jalgu kulutama. Mõnigi asi tundub tänapäeval uskumatult kentsakas. Ja vastupidi, ka lähitulevikku kuuluvad asjad on kentsakad. Heietame ja heidame pilku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui 80ndatel oli tarvis helistada (ega eriti tihti olnud tarvis, sest telefone oli ju vähestes majapidamistes), siis tuli seada sammud lähima telefoniputka poole. Ilmselt muidugi ka veel teise või kolmanda juurde, sest vähemalt pool telefone oli huligaanide lõhutud. Kaugemate kõnede jaoks olid teistsugused automaadid, aga neid oli vähe, kaugemale helistamiseks mindi sidejaoskonda ja telliti kõne. Ei mingit kogu aeg ühenduses olemist. Asja hea külg oli, et kuigi kõigil olid mingid väikesed märkmikud, kus kõik sugulaste ja tuttavate nimed kirjas, oli vana aja inimestel mälus ka väga hea lahter – telefoninumbrid. Paarkümmend numbrit suudeti ikka peast valida.

  • Tehnoloogia – 0:1 nüüdse aja kasuks

    Inimesed – 1:0 mineviku kasuks (mälu!)

Kui nn vana aja inimene tahtis kinno minna, siis ootasid teda kinos suht külmad ruumid, puidust klapptoolid ja niru filmivalik. Peamiselt India kaheosalised laulu-tantsu-romantikafilmid; lugusid suure kodumaa filmistuudiotelt jne.

31.01.2020 03.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto