Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
31.01.2020
Eesti Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega (12) Postimees – kvaliteetajakirjanduse vedur (20) Valitsus lükkas Estonia uurimise otsuse edasi Vastuoluline perearst Madis Veskimägi: «Vigade mahavaikimisest hakkaks mul halb» (13) Tähekese nimi tuli väikese viguriga (1) Majandus E-residentidega sehkendamine tõi ärikeelu ja vanglakaristuse Lihatööstuste äritüli läheb riigikohtusse (1) Välismaa Koroonaviiruse leviala laieneb plahvatuslikult (2) Weinsteini võib oodata eluaegne vanglakaristus (1) Komisjoni plaanides troonib rohelepe Laguneva NSV Liidu jõhker peatükk – Bakuu must jaanuar (11) Arvamus Juhtkiri: Euroopa kurvastav kaotus (19) Kristina Herodes: kes on metsa omanik? (49) Eiki Berg: tugevama õigus (3) Andrus Karnau: Hunt sõi Karu ära (4) Ursula von der Leyen, David Sassoli, Charles Michel: Euroopa seisab uue päeva koidikul Tiina Saar-Veelmaa: kui tippjuhi sülle saab panna pea Meie Eesti Aleksei Lotman: tuumaenergia kliimat ei päästa (33) Piret Väinsalu: Fermi Energia konverents üritas veenda tuumajaama vajalikkuses (15) Kultuur Ökoküla kannatused ⟩ Inimene on siiski üsna primitiivne liik (4) Sport Tehvandi Spordikeskus asub taas rahasüsti noolima Sise-MMi ärajätmine tekitas hulga küsimusi Jäält saadud pisik, mis nõuab ravimist Venemaa kergejõustik on katastroofi lävel (1) Tallinn Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega (12) Tartu Prokuratuur aktsepteerib Suvorovi asjus langetatud riigikohtu otsust Baltikumi suurima ärifestivali külalised kiitsid kõrget taset «Maitsev Tartu» täidab ülikoolilinna restoranid Hiie kaitsjad protestivad raie, motovõistluste ja kaevandamise vastu Mängufilmi «Talve» stsenarist Martin Algus pääses pahandustest tänu kooliteatrile Tartu rahu tehti nii saalis kui saunas Mudamaadlus ja käpikukorvpall: Tartu ülikool tõi tudengite talimängudelt võidu koju Allakirjutanud soovivad humanitaaria kaitseks teaduspoliitika pööramist Kolm õde tulevad lavale balletis Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Maitsev Tartu» täidab ülikoolilinna restoranid

2 min lugemist
Chez Andre peakokk Andrus Vaht valmistas oma erimenüü eelrooga, Oreo-salatit pärlite ja helvestega. FOTO: Sille Annuk

Veebruarist läheb kuuendat korda lahti iga aastaga üha enam menukust koguv restoranide kuu «Maitsev Tartu», kus 16 restorani üle linna serveerivad 22 euro eest kvaliteetsest toorainest kolmekäigulise õhtusöögi.

Restoranikuu toob muidu vaikses veebruaris Tartu priimad söögikohad igal õhtul rahvast täis. Näiteks Fii tekitab selleks ajaks paarkümmend kohta juurdegi ning Spargel, mis muidu on pühapäeviti suletud, avab sõbrakuul klientidele uksed ka nädala viimasel päeval.

Selleks et maitsev söögikord endale kindlustada, tuleks restoraniomanike sõnul enamikus kohtades laud ette broneerida. Kohvik-resto JOP omanik Sven Uustalu soovitab kohad reserveerida vähemalt kolm-neli päeva ette, valentinipäevaks ja vabariigi aastapäevaks aga varemgi.

Chez Andre peakokk Andrus Vaht soovitab külalistel võimaluse korral hoopis lõunaajal toite proovimas käia, sest siis jagub laudu tõenäoliselt kõigile. Vaht pani ka klientidele südamele, et oluline on broneerida täpselt nii palju kohti, kui on sööjaid, ning tulemata jätmisest tuleks aegsasti teada anda – nii saab suurem hulk inimesi võimaluse toite proovima minna ning restoranid ei pea kliente ukselt tagasi saatma.

Taimne erimenüü

Mitu programmis osalevat restorani pakub soovi korral ka taimetoitu. Näiteks JOPil on selleks eraldi menüü, kuid Fii ja Polpo on valmis erimenüüd taimetoitlaste jaoks kohandama. Ka mitmed teised on arvestanud võimalusega liha taimsega asendada.

Chez Andre peakokk Andrus Vaht soovitab klientidel võimaluse korral käia hoopis lõuna ajal toite proovimas, sest siis jagub laudu tõenäoliselt kõigile.

Tartu ülikooli semiootikatudengis Kristin Nugises tekitas pettumust, et 16 restorani seas on vaid kolm, mis on taimetoitlastele koostanud spetsiaalse menüü. Samuti leidis ta, et 22 eurot on tudengi jaoks niikuinii liiga krõbe hind, et see restoranis käimisele kulutada.

Samas leidis psühholoogiatudeng Caroline Koplimets, et hind on õiglane ning isegi kutsuv, kuid tema noortest ja tudengitest koosnev suhtlusringkond ei ole veel kampaaniast osa võtnud.

Konkurents elavneb

Maitsete kuu üks eesmärke on restoranielu edendada ning tervislikku konkurentsi soodustada. Sven Uustalu kirjeldab tööd selle kuu jooksul kui aktiivset arvutimängu, kus saab teada, kui hea on restoranis koostöö ning kus veel arenema peab. «Maitsva Tartu» jooksul võistlevad restoranid ka omavahel, kliendid saavad restorane hinnata programmi veebileheküljel ning osaleda restorani kinkekaartide loosimisel.

Eelmisel viiel aastal on kampaania olnud väga edukas. Näiteks Tšehhov serveeris mullu erimenüüd 1500 korral, restoran Truffe võõrustas veidi alla tuhande maitsete nautleja ning Polpo erimenüüd maitses kuu jooksul 1400 klienti.

Seotud lood
30.01.2020 01.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto