Sisukord
Välismaa
Tänane leht
31.01.2020
Eesti Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega (12) Postimees – kvaliteetajakirjanduse vedur (20) Valitsus lükkas Estonia uurimise otsuse edasi Vastuoluline perearst Madis Veskimägi: «Vigade mahavaikimisest hakkaks mul halb» (13) Tähekese nimi tuli väikese viguriga (1) Majandus E-residentidega sehkendamine tõi ärikeelu ja vanglakaristuse Lihatööstuste äritüli läheb riigikohtusse (1) Välismaa Koroonaviiruse leviala laieneb plahvatuslikult (2) Weinsteini võib oodata eluaegne vanglakaristus (1) Komisjoni plaanides troonib rohelepe Laguneva NSV Liidu jõhker peatükk – Bakuu must jaanuar (11) Arvamus Juhtkiri: Euroopa kurvastav kaotus (19) Kristina Herodes: kes on metsa omanik? (49) Eiki Berg: tugevama õigus (3) Andrus Karnau: Hunt sõi Karu ära (4) Ursula von der Leyen, David Sassoli, Charles Michel: Euroopa seisab uue päeva koidikul Tiina Saar-Veelmaa: kui tippjuhi sülle saab panna pea Meie Eesti Aleksei Lotman: tuumaenergia kliimat ei päästa (33) Piret Väinsalu: Fermi Energia konverents üritas veenda tuumajaama vajalikkuses (15) Kultuur Ökoküla kannatused ⟩ Inimene on siiski üsna primitiivne liik (4) Sport Tehvandi Spordikeskus asub taas rahasüsti noolima Sise-MMi ärajätmine tekitas hulga küsimusi Jäält saadud pisik, mis nõuab ravimist Venemaa kergejõustik on katastroofi lävel (1) Tallinn Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega (12) Tartu Prokuratuur aktsepteerib Suvorovi asjus langetatud riigikohtu otsust Baltikumi suurima ärifestivali külalised kiitsid kõrget taset «Maitsev Tartu» täidab ülikoolilinna restoranid Hiie kaitsjad protestivad raie, motovõistluste ja kaevandamise vastu Mängufilmi «Talve» stsenarist Martin Algus pääses pahandustest tänu kooliteatrile Tartu rahu tehti nii saalis kui saunas Mudamaadlus ja käpikukorvpall: Tartu ülikool tõi tudengite talimängudelt võidu koju Allakirjutanud soovivad humanitaaria kaitseks teaduspoliitika pööramist Kolm õde tulevad lavale balletis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laguneva NSV Liidu jõhker peatükk – Bakuu must jaanuar

7 min lugemist
  • 30 aastat tagasi saadeti Bakuus iseseisvust nõudnud inimeste vastu tankid.
  • Bakuu must jaanuar nõudis ühe öö jooksul 150 inimese elu.
  • Tänaseni on teadmata kadunud kümned inimesed.
  • Öö vastu 1990. aasta 20. jaanuari oli perestroika üks kõige jõhkramaid episoode.
Nõukogude üksused Bakuus.  FOTO: Sergei Titov/Sputnik/Scanpix

Olin ajakirjanikuna Bakuusse selgelt hiljaks jäänud. Maandusin Aerofloti lennuga Tallinn–Donetsk–​Bakuu Aserbaidžaani pealinnas 20. jaanuari õhtul. Siis oli veresaun läbi ning linn kaoses, segaduses ja leinas. Küsimus, miks ma ei võtnud sellele lennule piletit kaks või kolm päeva varem, vaevab mind tänaseni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mitte kunagi ei ole tapatalgute põhjused mustvalged. Nõukogude Liidu lagunemine oli lihtsalt hiiglaslikku territooriumi puudutanud keeruline protsess. Selle kõiki allhoovusi oli võimatu aduda, veel vähem sõna või seaduse jõul kontrollida.

30.01.2020 01.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto