Sisukord
Arvamus
Tänane leht
31.01.2020
Eesti Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega (12) Postimees – kvaliteetajakirjanduse vedur (20) Valitsus lükkas Estonia uurimise otsuse edasi Vastuoluline perearst Madis Veskimägi: «Vigade mahavaikimisest hakkaks mul halb» (13) Tähekese nimi tuli väikese viguriga (1) Majandus E-residentidega sehkendamine tõi ärikeelu ja vanglakaristuse Lihatööstuste äritüli läheb riigikohtusse (1) Välismaa Koroonaviiruse leviala laieneb plahvatuslikult (2) Weinsteini võib oodata eluaegne vanglakaristus (1) Komisjoni plaanides troonib rohelepe Laguneva NSV Liidu jõhker peatükk – Bakuu must jaanuar (11) Arvamus Juhtkiri: Euroopa kurvastav kaotus (19) Kristina Herodes: kes on metsa omanik? (49) Eiki Berg: tugevama õigus (3) Andrus Karnau: Hunt sõi Karu ära (4) Ursula von der Leyen, David Sassoli, Charles Michel: Euroopa seisab uue päeva koidikul Tiina Saar-Veelmaa: kui tippjuhi sülle saab panna pea Meie Eesti Aleksei Lotman: tuumaenergia kliimat ei päästa (33) Piret Väinsalu: Fermi Energia konverents üritas veenda tuumajaama vajalikkuses (15) Kultuur Ökoküla kannatused ⟩ Inimene on siiski üsna primitiivne liik (4) Sport Tehvandi Spordikeskus asub taas rahasüsti noolima Sise-MMi ärajätmine tekitas hulga küsimusi Jäält saadud pisik, mis nõuab ravimist Venemaa kergejõustik on katastroofi lävel (1) Tallinn Vallandatud direktor ei nõustu süüdistustega (12) Tartu Prokuratuur aktsepteerib Suvorovi asjus langetatud riigikohtu otsust Baltikumi suurima ärifestivali külalised kiitsid kõrget taset «Maitsev Tartu» täidab ülikoolilinna restoranid Hiie kaitsjad protestivad raie, motovõistluste ja kaevandamise vastu Mängufilmi «Talve» stsenarist Martin Algus pääses pahandustest tänu kooliteatrile Tartu rahu tehti nii saalis kui saunas Mudamaadlus ja käpikukorvpall: Tartu ülikool tõi tudengite talimängudelt võidu koju Allakirjutanud soovivad humanitaaria kaitseks teaduspoliitika pööramist Kolm õde tulevad lavale balletis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ursula von der Leyen, David Sassoli, Charles Michel: Euroopa seisab uue päeva koidikul

3 min lugemist
David Sassoli, Ursula Von Der Leyen, Charles Michel. FOTO: Etienne Ansotte

Ühe liikme võrra väiksemana liigub Euroopa Liit homsest uuel kursil, kirjutavad Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, Euroopa Parlamendi president David Sassoli ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Täna kesköötunnil kuulutavad kellalöögid, et rohkem kui 45 aasta järel ei ole Ühendkuningriik enam Euroopa Liidu liikmesriik. Tänane päev möödub meil, kolme peamise ELi institutsiooni juhil nagu ka väga paljudel teistel paratamatult järelemõtlemise ja segaste tunnete tähe all.

Meie mõttes on kõik need, kes on aidanud ehitada praegust Euroopa Liitu, need, kes on murelikud oma tuleviku või pettunud Ühendkuningriigi lahkumise pärast, britid meie institutsioonides, kelle kaasabil kujundatud poliitika on paremaks teinud miljonite eurooplaste elu. Meie mõttes on Ühendkuningriik ja sealsed inimesed, nende loovus, siirus, kultuur ja traditsioonid, mis on olnud liidu lõimelõngad.

Need tunded annavad tunnistust sellest, kui väga me Ühendkuningriigist peame – ja mitte pelgalt sellepärast, et ta on Euroopa Liidu liige. Ühendkuningriigi otsus EList lahkuda on meid alati tõsiselt kurvastanud, kuid samas oleme seda alati täielikult austanud. Meie saavutatud kokkulepe on mõlemale poolele õiglane ja tagab, et miljonite ELi ja Ühendkuningriigi kodanike õiguste kaitse säilib seal, kus nad on oma kodu loonud.

Samal ajal tuleb meil suunata pilk tulevikku ja sõlmida vanade sõpradena uued suhted. Meie kolm institutsiooni teevad kõik, mis suudavad, et neid püüdeid krooniks edu. Oleme valmis seadma kõrgelennulised sihid.

30.01.2020 01.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto