N, 29.09.2022

Põnevik või triller?

Helen Pärk
Põnevik või triller?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cristina Alger, «Pankuri naine».
Cristina Alger, «Pankuri naine». Foto: Raamat

Cristina Algeri 2018. aastal ilmunud romaan „Pankuri naine“ on saanud palju kiidusõnu. Raamatu tagakaanelt leiab tsitaate nii The Timesist kui ka menuautorilt Lee Childilt, positiivseid arvustusi internetiavarustest, ohtralt GoodReadsi lugejate heatahtlikke kommentaare. Samas leidus ka mõni üksik vastuvoolu ujuja.

Romaan algab sellega, et mees ja naine lähevad Londonis Genfi suunduva eralennuki pardale, mis kaob Alpides radariekraanilt, järgnevalt räägitakse juba vraki leidmisest. Seejärel hakkab lugeja vaheldumisi osa saama kahe naise loost. Esmalt Annabel, kes enne abiellumist erapankur Matthew Werneriga töötas New Yorgis kunstigaleriis, kuid kellest Šveitsi kolides saab kodune pankuri naine.

Teine tegevusliin jälgib ajakirjas Press töötavat seltskonnaajakirjanikku Marina Tourneaud, kes valmistub oma tööst loobuma ja abielluma miljardäri, James Ellise poja Grantiga, kes pürib USA presidendiks. Samal päeval, kui Alpides kukub alla lennuk Matthew’ga pardal, tapetakse oma kodus Marina ülemus Duncan Sanders. Mõlemad naised hakkavad toimunut omal käel asja uurima ning jõuavadki pea korraga jälile suurele pangandusafäärile. Romaani teises pooles tekib juurde ka kolmas tegevusliin, nimelt Matthew’ abilise Zoe lugu.

Märksõnad
Tagasi üles