Sisukord
Merendus
Tänane leht
01.02.2020
Eesti Suur mööblitootja koondab üle 200 inimese (4) Viirusehirm tegi apteegid näomaskidest tühjaks (4) Narva uue tervisekeskuse projekt kukkus läbi (1) Eesti seitsmes eurosaadik Riho Terras pürgib kahte komisjoni Kultuurkapital tunnustas parimaid Majandus Investor Mari kuum jaanuar Välismaa Postimees Belfastis: Brexit ei andnud põhjaiirlastele pidutsemiseks põhjust AJA PEEGEL. Kuidas McDonald’s nõukogude inimesi hullutas (12) Kreeka tahab rajada migrantide tõrjumiseks merre tõkke (11) Türgi on valmis uueks sõjakäiguks Süürias (1) Arvamus Juhtkiri: julgus oma peaga otsustada (2) Kindral tungib Euroopasse Näide Eesti elu võlust Sildaru klass on igavene Tohter hankelõksus (24) Sport Tenniseliidu otsus nullis Kaia Kanepi olümpialootuse (4) Kristjan Ilves küündis talve parima tulemuseni Ränk MM-rada teeb suusatajate meele mõruks (1) Jaanus Kriiski kolumn: esimene treener, kõige alus (1) Austraalia kuningas mängib finaalis Thiemiga PM Helsingis ⟩ Suur intervjuu korvpallikoondise uue peatreeneriga: tahan mängijatega luua lähedase suhte Kliima Kliimapoliitika trügib üha enam pangandusse (1) Uuring: jätkusuutlikkus on Eesti pankadele uus asi (1) Merendus «Mereteadlase tööst paremat eriala on raske ette kujutada!» AK Mart Laari alternatiivajalugu: kui polnuks Tartu rahu (28) Jürgen Tamme: miks me ikkagi jäime vastu oma tahtmist üksinda? (24) Kuidas Tartu rahuleping okupatsiooni käest päästeti (5) Jaanus Piirsalu: Tartu rahule kirjutas alla värvikas aferist, enamlaste kulla müüja (3) Nõnda tuli Tartu rahu – Postimees 100 aastat tagasi Põnevik või triller? Pinev rujapuhang väikeses Elvas Nahkpükse ei pesta Nädala plaat: Poisid jäävad poisteks ka seitsmendas elukümnes Aja auk. Punk pede pagan Juurikas. Need tüütud uusaastalubadused Juurikas. Ott Tänak jälle kraavis! Arter «Talve»-filmi käsikirja alusmaterjali ümbritsevad segased lood (46) Eesti tõmbenumbrid, mida me ise alati hinnata ei oska Greibisalat on nagu lotovõit Murcia: islamit helgelt meenutav konservatiivide kants (1) Säravad neerud. Sõiduproov BMW X6ga Taksoviinast Boltini. Nostalgiaminutid ja lähiulme (1) Kuidas riietuda nii, et näha välja saledam kui kunagi varem? (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Mereteadlase tööst paremat eriala on raske ette kujutada!»

5 min lugemist
  • Professor Urmas Lips käib merel tööd tegemas, ekspeditsioonipäevi on sadu.
  • Tema osalusel valmis unikaalne autonoomsete mõõteseadmete süsteem.
  • Pikema aja jooksul mõjutavad merekeskkonda inimtegevus või kliimamuutused.
Urmas Lips mereandmete kogumiseks mõeldud allveeliuguriga MIA. FOTO: Eesti Mereinstituut

Ainsa mereala inimesena oli tänavuse 114 teenetemärgi saaja hulgas Tallinna Tehnikaülikooli meresüsteemide instituudi merefüüsika osakonna juhataja professor Urmas Lips. Kui küsisin professorilt, kas ta oskab aimata, mille eest president otsustas talle Valgetähe IV klassi teenetemärgi anda, vastas Lips esialgu tagasihoidlikult, et ega ta isegi tea.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mis muljed jäid osalemisest Antarktika 200 ekspeditsioonilaeva Bellingshausen meeskonnas? Kas saite seal ka teadustööga tegeleda?

Eelmisel aastal õnnestus osaleda Admiral Bellingshauseni reisi ühel etapil. Olin pardal Lissabonist Kanaarideni. Peamine ülesanne oli mul mereteadlaste esindamine ja sadamates peetud kohtumistel sel teemal esinemine või kaasa rääkimine. Näiteks külastasime Lissabonis sealset geograafiaseltsi, Madeiral kohalikke keskkonnakaitsjaid ja Gran Canarial meie koostööpartnerit, autonoomsete seadmete arendamisega tegelevat PLOCANi keskust.

Admiral Bellingshauseni reisist on ainult väga head mälestused. Nii meeskond kui ka kaasreisijad moodustasid sellise ühtse pere, kellega purjetaks uuesti ja veel kaugemalegi. Igas sadamas, kuhu jõudsime, kohtusime alati ka sealsete eestlastega ja need kohtumised olid meeldivad. Endiselt saab kinnitada, et toimekaid eestlasi on igas sadamas ja saarel.

31.01.2020 03.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto