Austraalia kuningas mängib finaalis Thiemiga

Kris Ilves
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Poolfinaalis Alexander Zverevi alistanud Dominic Thiem jõudis Austraalia lahtistel finaali. Foto: Sydney Low/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel veerandfinaalis Rafael Nadali ja seejärel poolfinaalis Alexander Zverevi alistanud Austria tennisist Dominic Thiem on lähedal karjääri esimesele suurele trofeele.

«Finaal – see on ebareaalne! Suurepärane algus hooajale!» sõnas Thiem pärast poolfinaali Zvereviga, kus austerlane oli parem 3:6, 6:4, 7:6 (3), 7:6 (4). «Teda oli peaaegu võimatu murda. Tema esimese servi protsent oli nii kõrge.»

26-aastane Thiem on kaks korda mänginud slämmiturniiri finaalis, kaotades mullu ja tunamullu Prantsusmaa lahtistel Nadalile. Nüüd seisab austerlane silmitsi keerulise ülesandega, sest kohtub karjääri kolmandas finaalis serblase Novak Djokoviciga, kes on Austraalia lahtistel triumfeerinud rekordilised seitse korda.

«Djokovic on Austraalia kuningas. Annan parima, aga isegi kui kaotan, olen kannatlik, sest usun oma arengusse ja jätkan rasket tööd,» kommenteeris Thiem, kes rassis veerandfinaalis neli tundi ja kümme minutit ning poolfinaalis kolm tundi ja 42 minutit.

Kui homses finaalis jääb suurüllatus sündimata ja Djokovic võidab, möödub serblane maailma edetabelis Nadalist ja kerkib esinumbriks. Thiem murraks edu korral esikolmikusse, tõugates Roger Federeri neljandaks.

Täna meie aja järgi kell 10.30 algab naiste finaal, kus kohtuvad Sofia Kenin (USA, 15.) ja Garbine Muguruza (Hispaania, 32.).