Sisukord
Kliima
Postimees
01.02.2020
Eesti Suur mööblitootja koondab üle 200 inimese (4) Viirusehirm tegi apteegid näomaskidest tühjaks (4) Narva uue tervisekeskuse projekt kukkus läbi (1) Eesti seitsmes eurosaadik Riho Terras pürgib kahte komisjoni Kultuurkapital tunnustas parimaid Majandus Investor Mari kuum jaanuar Välismaa Postimees Belfastis: Brexit ei andnud põhjaiirlastele pidutsemiseks põhjust AJA PEEGEL. Kuidas McDonald’s nõukogude inimesi hullutas (12) Kreeka tahab rajada migrantide tõrjumiseks merre tõkke (11) Türgi on valmis uueks sõjakäiguks Süürias (1) Arvamus Juhtkiri: julgus oma peaga otsustada (2) Kindral tungib Euroopasse Näide Eesti elu võlust Sildaru klass on igavene Tohter hankelõksus (24) Sport Tenniseliidu otsus nullis Kaia Kanepi olümpialootuse (4) Kristjan Ilves küündis talve parima tulemuseni Ränk MM-rada teeb suusatajate meele mõruks (1) Jaanus Kriiski kolumn: esimene treener, kõige alus (1) Austraalia kuningas mängib finaalis Thiemiga PM Helsingis ⟩ Suur intervjuu korvpallikoondise uue peatreeneriga: tahan mängijatega luua lähedase suhte Kliima Kliimapoliitika trügib üha enam pangandusse (1) Uuring: jätkusuutlikkus on Eesti pankadele uus asi (1) Merendus «Mereteadlase tööst paremat eriala on raske ette kujutada!» AK Mart Laari alternatiivajalugu: kui polnuks Tartu rahu (28) Jürgen Tamme: miks me ikkagi jäime vastu oma tahtmist üksinda? (24) Kuidas Tartu rahuleping okupatsiooni käest päästeti (5) Jaanus Piirsalu: Tartu rahule kirjutas alla värvikas aferist, enamlaste kulla müüja (3) Nõnda tuli Tartu rahu – Postimees 100 aastat tagasi Põnevik või triller? Pinev rujapuhang väikeses Elvas Nahkpükse ei pesta Nädala plaat: Poisid jäävad poisteks ka seitsmendas elukümnes Aja auk. Punk pede pagan Juurikas. Need tüütud uusaastalubadused Juurikas. Ott Tänak jälle kraavis! Arter «Talve»-filmi käsikirja alusmaterjali ümbritsevad segased lood (46) Eesti tõmbenumbrid, mida me ise alati hinnata ei oska Greibisalat on nagu lotovõit Murcia: islamit helgelt meenutav konservatiivide kants (1) Säravad neerud. Sõiduproov BMW X6ga Taksoviinast Boltini. Nostalgiaminutid ja lähiulme (1) Kuidas riietuda nii, et näha välja saledam kui kunagi varem? (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kliimapoliitika trügib üha enam pangandusse

4 min lugemist
Pankade vastutustundlikkuse indeks FOTO: Foto: Pm. Allikas: MTÜ Estwatch.

Panku survestatakse üha enam investeerima jätkusuutlikesse ettevõtetesse, kuid sund peab käima ühiskonna sooviga kaasas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis ütles mullu juunis, et pakiliste kliimaprobleemide tõttu ei jää muud üle kui minna üle kliimaneutraalsele majandusmudelile. Nende sõnadega avaldas komisjon suunised, millega finantssektor ehk erakapital saaks mängida otsustavat rolli kliimaneutraalsele majandusele üleminekul ja vajalike investeeringute rahastamisel.

Tegelikult on jätkusuutlikkuse põhimõtete järgimine ning vastutustundlik investeerimine olnud pankadel prioriteet juba aastaid. Nii leiab investeerimisvõimaluste valikutest fonde, mis on jätkusuutliku fookusega või mis koosnevad kivisöe, gaasi või nafta kaevandamist välistavatest ettevõtetest.

Mida aeg edasi, seda aktuaalsemaks nii kliimaneutraalsus kui ka jätkusuutlikkus muutub. Nii on seatud kliimaeesmärgid näiteks autotööstusele ja energeetikasektorile ning pääsu pole ka pankadel. Luminori Baltikumi pensioniüksuse juhi Rasmus Pikkani sõnul arvestatakse pangas jätkusuutliku investeerimise põhimõtete, sealhulgas kliimasoojenemise mõjudega, ent oma olemuselt on need tehniliselt piirangud nagu kõik teised.

31.01.2020 03.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto