Sisukord
Kliima
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (18) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (16) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (15) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kliimapoliitika trügib üha enam pangandusse

4 min lugemist
Pankade vastutustundlikkuse indeks FOTO: Foto: Pm. Allikas: MTÜ Estwatch.

Panku survestatakse üha enam investeerima jätkusuutlikesse ettevõtetesse, kuid sund peab käima ühiskonna sooviga kaasas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis ütles mullu juunis, et pakiliste kliimaprobleemide tõttu ei jää muud üle kui minna üle kliimaneutraalsele majandusmudelile. Nende sõnadega avaldas komisjon suunised, millega finantssektor ehk erakapital saaks mängida otsustavat rolli kliimaneutraalsele majandusele üleminekul ja vajalike investeeringute rahastamisel.

Tegelikult on jätkusuutlikkuse põhimõtete järgimine ning vastutustundlik investeerimine olnud pankadel prioriteet juba aastaid. Nii leiab investeerimisvõimaluste valikutest fonde, mis on jätkusuutliku fookusega või mis koosnevad kivisöe, gaasi või nafta kaevandamist välistavatest ettevõtetest.

Mida aeg edasi, seda aktuaalsemaks nii kliimaneutraalsus kui ka jätkusuutlikkus muutub. Nii on seatud kliimaeesmärgid näiteks autotööstusele ja energeetikasektorile ning pääsu pole ka pankadel. Luminori Baltikumi pensioniüksuse juhi Rasmus Pikkani sõnul arvestatakse pangas jätkusuutliku investeerimise põhimõtete, sealhulgas kliimasoojenemise mõjudega, ent oma olemuselt on need tehniliselt piirangud nagu kõik teised.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto