Mis toimub Pariisi eeslinnas?

Pariisi viletsuse käes vaevlevas eeslinnas Montfermeil’s tegutsev politseinike trio: Gwada (Djebril Zonga), Chris (Alexis Manenti) ja Stéphane (Damien Bonnard). FOTO: Liisabet Valdoja

Mullusel Cannes’i festivalil žürii preemia saanud ja tänavu võõrkeelse filmi Oscarile kandideeriv Ladj Ly esimene täispikk mängufilm «Hüljatud» («Les Misérables»), mis äsja kinodesse jõudis, on kõike muud kui Victor Hugo romaani järjekordne ajastutruu ekraniseering, ent viiteid kuulsale teosele leiab sellest ometigi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pealkiri «Hüljatud» vihjab Victor Hugo kuulsale romaanile ja kuigi tegevus toimub tänapäeval, siis kas teie meelest on raamatul ja filmil siiski ka midagi ühist?

Alexis Manenti: Noh, alguses ja lõpus on need Hugo tsitaadid, eks ju. Ja barrikaadid. Ja kindlasti on ühisjooneks tegelaste mässumeelsus ning noored. Raamatus oli ju Gavroche! Ja minu tegelaskujule võib läheneda kui raamatu politseinik Javert’ile.

Damien Bonnard: Kes mina siis olen? Cosette? Hahhaaa! Ei, kui tõsiselt rääkida, siis vaesus ja vägivald ei ole kuhugi kadunud. Kahjuks. Sellest rääkis nii Hugo «Hüljatud» ja sellest räägib ma meie film.

Djebril Zonga: Jah, vägivald ei ole kadunud ei Pariisi kesk- ega äärelinnast. Mina ennustan, et elu läheb veel keerulisemaks.

01.02.2020 04.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto