Sisukord
Kultuur
Postimees
03.02.2020
Eesti Roolijoodikut ainult vangla ei aita (31) Raievaidluses langeb fakt emotsiooni ees (60) Panganõukogu punnseis sai aastaseks Majandus Põllumehed loodavad, et tali jääb taeva Madis Müller kutsub arutlema inflatsiooni­eesmärgi üle (36) Täitur arestis 31 euro pärast Armin Karu firma vara Kütusemüüjad soovivad aktsiisireformi (11) Brexit on käes: mis sellest tavainimesele muutub? Välismaa Koroonaviirus nõudis esimese ohvri väljaspool Hiinat REPORTAAŽ ⟩ Belfastis purjetati uude ajastusse trummikõmina saatel Arvamus Juhtkiri: kliimakriisi ökonoomika (6) Aarne Seppel: andke mu raha tagasi! (12) Rein Oidekivi: Austria gambiit Hallar Meybaum: rohepöördest realistlikult (5) Andi Hektor: nutikas õhtumaine väikeriik, mis mõtleb suurelt (3) Meie Eesti Kerli Liksor: hargmaine kool õitseb õhinapõhiselt Helja Kirber: eestikeelne haridus rändab lastega kaasa Martin Ehala: Eesti on suurem kui Eesti (1) Kultuur Musta laega lavastus Kõrb kasvab Mis toimub Pariisi eeslinnas? Sport Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge Kalev murdis Euroliigas mängiva Zenidi teist korda maha Kaksikvõidu saanud eestlased parandasid rekordeid Ilves võttis stabiilselt punkte Uus varustus viis Aigro sihile Kenini talenti märgati juba viieaastaselt Tartu Võimuvahetus teeb Tartu valitsemise kallimaks Keele teritaja: aasta kääne Kooli juhtkond lukustas õpilaste koolis hoidmiseks rõivistud (21) Prokurör Kretel Tamm: korrumpeerunud ametnike tabamine nõuab jälitustegevust (1) Tartu tervishoiukõrgkooli magistrikraadiga õed parandavad maailma Videokatse ⟩ Kuidas saab autot moodsa varguse eest kaitsta? (4) Tartmusile meeldib osta jõhkra koloriidi ja skandaalse sisuga karikatuurseid töid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis toimub Pariisi eeslinnas?

7 min lugemist
  • Paneelmajadest kubisevas Pariisi eeslinnas toimuvad karmid lood.
  • Postimees vestles kolme kõvakäelist politseinikut kehastava mehega.
  • Näitlejate kõrval löövad tänapäevases «Hüljatutes» kaasa kohalikud elanikud.
  • Ladj Ly esimene täsipikk linateos püüdleb võõrkeelse filmi Oscarit.
Pariisi viletsuse käes vaevlevas eeslinnas Montfermeil’s tegutsev politseinike trio: Gwada (Djebril Zonga), Chris (Alexis Manenti) ja Stéphane (Damien Bonnard). FOTO: Liisabet Valdoja

Mullusel Cannes’i festivalil žürii preemia saanud ja tänavu võõrkeelse filmi Oscarile kandideeriv Ladj Ly esimene täispikk mängufilm «Hüljatud» («Les Misérables»), mis äsja kinodesse jõudis, on kõike muud kui Victor Hugo romaani järjekordne ajastutruu ekraniseering, ent viiteid kuulsale teosele leiab sellest ometigi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pealkiri «Hüljatud» vihjab Victor Hugo kuulsale romaanile ja kuigi tegevus toimub tänapäeval, siis kas teie meelest on raamatul ja filmil siiski ka midagi ühist?

Alexis Manenti: Noh, alguses ja lõpus on need Hugo tsitaadid, eks ju. Ja barrikaadid. Ja kindlasti on ühisjooneks tegelaste mässumeelsus ning noored. Raamatus oli ju Gavroche! Ja minu tegelaskujule võib läheneda kui raamatu politseinik Javert’ile.

Damien Bonnard: Kes mina siis olen? Cosette? Hahhaaa! Ei, kui tõsiselt rääkida, siis vaesus ja vägivald ei ole kuhugi kadunud. Kahjuks. Sellest rääkis nii Hugo «Hüljatud» ja sellest räägib ma meie film.

Djebril Zonga: Jah, vägivald ei ole kadunud ei Pariisi kesk- ega äärelinnast. Mina ennustan, et elu läheb veel keerulisemaks.

01.02.2020 04.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto