R, 22.09.2023

Mis toimub Pariisi eeslinnas?

Kristi Pärn-Valdoja
, ajakiri Säde
Facebook
Comments
Pariisi viletsuse käes vaevlevas eeslinnas Montfermeil’s tegutsev politseinike trio: Gwada (Djebril Zonga), Chris (Alexis Manenti) ja Stéphane (Damien Bonnard).
Pariisi viletsuse käes vaevlevas eeslinnas Montfermeil’s tegutsev politseinike trio: Gwada (Djebril Zonga), Chris (Alexis Manenti) ja Stéphane (Damien Bonnard). Foto: Liisabet Valdoja

Mullusel Cannes’i festivalil žürii preemia saanud ja tänavu võõrkeelse filmi Oscarile kandideeriv Ladj Ly esimene täispikk mängufilm «Hüljatud» («Les Misérables»), mis äsja kinodesse jõudis, on kõike muud kui Victor Hugo romaani järjekordne ajastutruu ekraniseering, ent viiteid kuulsale teosele leiab sellest ometigi.

Pealkiri «Hüljatud» vihjab Victor Hugo kuulsale romaanile ja kuigi tegevus toimub tänapäeval, siis kas teie meelest on raamatul ja filmil siiski ka midagi ühist?

Alexis Manenti: Noh, alguses ja lõpus on need Hugo tsitaadid, eks ju. Ja barrikaadid. Ja kindlasti on ühisjooneks tegelaste mässumeelsus ning noored. Raamatus oli ju Gavroche! Ja minu tegelaskujule võib läheneda kui raamatu politseinik Javert’ile.

Damien Bonnard: Kes mina siis olen? Cosette? Hahhaaa! Ei, kui tõsiselt rääkida, siis vaesus ja vägivald ei ole kuhugi kadunud. Kahjuks. Sellest rääkis nii Hugo «Hüljatud» ja sellest räägib ma meie film.

Djebril Zonga: Jah, vägivald ei ole kadunud ei Pariisi kesk- ega äärelinnast. Mina ennustan, et elu läheb veel keerulisemaks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles