Sisukord
Arvamus
Postimees
03.02.2020
Eesti Roolijoodikut ainult vangla ei aita (31) Raievaidluses langeb fakt emotsiooni ees (60) Panganõukogu punnseis sai aastaseks Majandus Põllumehed loodavad, et tali jääb taeva Madis Müller kutsub arutlema inflatsiooni­eesmärgi üle (36) Täitur arestis 31 euro pärast Armin Karu firma vara Kütusemüüjad soovivad aktsiisireformi (11) Brexit on käes: mis sellest tavainimesele muutub? Välismaa Koroonaviirus nõudis esimese ohvri väljaspool Hiinat REPORTAAŽ ⟩ Belfastis purjetati uude ajastusse trummikõmina saatel Arvamus Juhtkiri: kliimakriisi ökonoomika (6) Aarne Seppel: andke mu raha tagasi! (12) Rein Oidekivi: Austria gambiit Hallar Meybaum: rohepöördest realistlikult (5) Andi Hektor: nutikas õhtumaine väikeriik, mis mõtleb suurelt (3) Meie Eesti Kerli Liksor: hargmaine kool õitseb õhinapõhiselt Helja Kirber: eestikeelne haridus rändab lastega kaasa Martin Ehala: Eesti on suurem kui Eesti (1) Kultuur Musta laega lavastus Kõrb kasvab Mis toimub Pariisi eeslinnas? Sport Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge Kalev murdis Euroliigas mängiva Zenidi teist korda maha Kaksikvõidu saanud eestlased parandasid rekordeid Ilves võttis stabiilselt punkte Uus varustus viis Aigro sihile Kenini talenti märgati juba viieaastaselt Tartu Võimuvahetus teeb Tartu valitsemise kallimaks Keele teritaja: aasta kääne Kooli juhtkond lukustas õpilaste koolis hoidmiseks rõivistud (21) Prokurör Kretel Tamm: korrumpeerunud ametnike tabamine nõuab jälitustegevust (1) Tartu tervishoiukõrgkooli magistrikraadiga õed parandavad maailma Videokatse ⟩ Kuidas saab autot moodsa varguse eest kaitsta? (4) Tartmusile meeldib osta jõhkra koloriidi ja skandaalse sisuga karikatuurseid töid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andi Hektor: nutikas õhtumaine väikeriik, mis mõtleb suurelt

2 min lugemist
Andi Hektor FOTO: Erakogu

Süvatehnoloogia ettevõtted vajavad tarka investorit riigi näol, kes võiks selle tarbeks odavalt laenu võtta, kirjutab kolumnist Andi Hektor.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Uudistest on läbi jooksnud sõnapaar «õhtumaised väärtused». Olen alati unistanud, et Eesti oleks õhtumaine nutikas riik. Maailma jagamine õhtu- ja hommikumaaks pärineb Rooma impeeriumi teisest perioodist, kui see vaikselt kaheks rebenes. Rikkus ja kultuur olid hommikumaal (Kagu-Euroopa, Lähis-Ida), õhtumaa (Lääne-Euroopa) oli üks õige metsik kant.

Lääne üllatuslik tõus algas hiliskeskajal. Õhtumaa oli võrreldes ida tsivilisatsioonidega ebastabiilne, heterogeenne ja metsik. Ometi algas just siit innovatsioonibuum: valitsemises, religioonis, ettevõtluses, hariduses, teaduses, tehnoloogias. Euroopa oli just parajalt kuum supipott, milles podises sobiv puljong kultuurilise homo- ja heterogeensuse, kultuursuse ja metsikuse piiril, vürtsitatuna antiikse tarkusega. Lääs täitus seiklejatega, füüsiliste ja vaimsetega, kes tõid nii segadust kui ka uuendusi. Euroopast sai suure osa maailma valitseja. Just siin küpses valmis indiviidi vabadust maksimeeriv ja efektiivseim valitsemisvorm, liberaalne demokraatia.

01.02.2020 04.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto