Sisukord
Arvamus
Postimees
03.02.2020
Eesti Roolijoodikut ainult vangla ei aita (31) Raievaidluses langeb fakt emotsiooni ees (60) Panganõukogu punnseis sai aastaseks Majandus Põllumehed loodavad, et tali jääb taeva Madis Müller kutsub arutlema inflatsiooni­eesmärgi üle (36) Täitur arestis 31 euro pärast Armin Karu firma vara Kütusemüüjad soovivad aktsiisireformi (11) Brexit on käes: mis sellest tavainimesele muutub? Välismaa Koroonaviirus nõudis esimese ohvri väljaspool Hiinat REPORTAAŽ ⟩ Belfastis purjetati uude ajastusse trummikõmina saatel Arvamus Juhtkiri: kliimakriisi ökonoomika (6) Aarne Seppel: andke mu raha tagasi! (12) Rein Oidekivi: Austria gambiit Hallar Meybaum: rohepöördest realistlikult (5) Andi Hektor: nutikas õhtumaine väikeriik, mis mõtleb suurelt (3) Meie Eesti Kerli Liksor: hargmaine kool õitseb õhinapõhiselt Helja Kirber: eestikeelne haridus rändab lastega kaasa Martin Ehala: Eesti on suurem kui Eesti (1) Kultuur Musta laega lavastus Kõrb kasvab Mis toimub Pariisi eeslinnas? Sport Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge Kalev murdis Euroliigas mängiva Zenidi teist korda maha Kaksikvõidu saanud eestlased parandasid rekordeid Ilves võttis stabiilselt punkte Uus varustus viis Aigro sihile Kenini talenti märgati juba viieaastaselt Tartu Võimuvahetus teeb Tartu valitsemise kallimaks Keele teritaja: aasta kääne Kooli juhtkond lukustas õpilaste koolis hoidmiseks rõivistud (21) Prokurör Kretel Tamm: korrumpeerunud ametnike tabamine nõuab jälitustegevust (1) Tartu tervishoiukõrgkooli magistrikraadiga õed parandavad maailma Videokatse ⟩ Kuidas saab autot moodsa varguse eest kaitsta? (4) Tartmusile meeldib osta jõhkra koloriidi ja skandaalse sisuga karikatuurseid töid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aarne Seppel: andke mu raha tagasi!

2 min lugemist
Aarne Seppel FOTO: Mihkel Maripuu

Anname inimestele raha tagasi – sellise loosungi all võttis riigikogu vastu kogumispensioni vabatahtlikuks muutva seaduse. Seadus on nagu seadus ikka – koalitsioonile meeldib, opositsioonile mitte. Paragrahvid on kantseliitlikud ja raskelt loetavad. Loosung on aga huvitav.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paraku valelik. Keskmise palga saajaid ühiskonnas liiga palju ei ole, aga see on näitlikustamiseks hea arv. Eelmisel aastal oli keskmine brutokuupalk ligikaudu 1400 eurot. Selle summa pealt saab tööinimene puhtalt kätte natuke rohkem kui 1150 eurot, 242 eurot ampsab riik endale, selle hulgas on ka kurikuulus kaks protsenti kogumispensioni maksu – 28 eurot.

Tegelikult riik muidugi nii vähenõudlik ei ole: lisaks maksab tööandja sinu teenitud palga pealt sotsiaalmaksu ja töötuskindlustusmaksu, praeguse näite puhul enam kui 470 eurot. Kokku läheb rohkem kui 700 eurot (40 protsenti palgafondist) riigieelarvesse.

01.02.2020 04.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto