P, 3.12.2023

Koroonaviirus nõudis esimese ohvri väljaspool Hiinat

Margus Parts
, toimetaja
Facebook
Comments
Wuhani linnapea Zhou Xianwang andis eile Rahvavabastusarmee asejuhile Bai Zhongbinile üle koroonaviiruse haigla juhtimise.
Wuhani linnapea Zhou Xianwang andis eile Rahvavabastusarmee asejuhile Bai Zhongbinile üle koroonaviiruse haigla juhtimise. Foto: Shepherd Zhou/Utuku/Ropi/Zumapress.com/Scanpix

Uus koroonaviiruse vorm on nõudnud esimese ohvri väljaspool Hiinat: Filipiinid teatasid patsiendi surmast Manila haiglas. 44-aastane mees oli pärit nakkuspuhangu epitsentrist Wuhani linnast. Teadaolevalt oli ta nakatunud juba enne Filipiinidele jõudmist, koroonaviirus tuvastati ka temaga koos reisinud naisel.

Filipiinide tervishoiuministeeriumi sõnul toimetati palavikku, köha ja kurguvalu kaevanud mees 25. jaanuaril haiglasse, kus tal kujunes raskekujuline kopsupõletik. Viimaste päevade jooksul oli patsiendi seisund stabiilne ja näitas paranemise märke, kuni järsult halvenes. Mees suri 24 tunni jooksul, vahendab The Guardian.

«See on esimene registreeritud juhtum väljaspool Hiinat,» lausus Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Filipiinide haru esindaja Rabindra Abeyasinghe. «Siiski tuleks meeles pidada, et see ei ole kohapeal arenenud juhtum. See patsient tuli puhangu epitsentrist.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles