Sisukord
Eesti
Postimees
03.02.2020
Eesti Roolijoodikut ainult vangla ei aita (31) Raievaidluses langeb fakt emotsiooni ees (60) Panganõukogu punnseis sai aastaseks Majandus Põllumehed loodavad, et tali jääb taeva Madis Müller kutsub arutlema inflatsiooni­eesmärgi üle (36) Täitur arestis 31 euro pärast Armin Karu firma vara Kütusemüüjad soovivad aktsiisireformi (11) Brexit on käes: mis sellest tavainimesele muutub? Välismaa Koroonaviirus nõudis esimese ohvri väljaspool Hiinat REPORTAAŽ ⟩ Belfastis purjetati uude ajastusse trummikõmina saatel Arvamus Juhtkiri: kliimakriisi ökonoomika (6) Aarne Seppel: andke mu raha tagasi! (12) Rein Oidekivi: Austria gambiit Hallar Meybaum: rohepöördest realistlikult (5) Andi Hektor: nutikas õhtumaine väikeriik, mis mõtleb suurelt (3) Meie Eesti Kerli Liksor: hargmaine kool õitseb õhinapõhiselt Helja Kirber: eestikeelne haridus rändab lastega kaasa Martin Ehala: Eesti on suurem kui Eesti (1) Kultuur Musta laega lavastus Kõrb kasvab Mis toimub Pariisi eeslinnas? Sport Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge Kalev murdis Euroliigas mängiva Zenidi teist korda maha Kaksikvõidu saanud eestlased parandasid rekordeid Ilves võttis stabiilselt punkte Uus varustus viis Aigro sihile Kenini talenti märgati juba viieaastaselt Tartu Võimuvahetus teeb Tartu valitsemise kallimaks Keele teritaja: aasta kääne Kooli juhtkond lukustas õpilaste koolis hoidmiseks rõivistud (21) Prokurör Kretel Tamm: korrumpeerunud ametnike tabamine nõuab jälitustegevust (1) Tartu tervishoiukõrgkooli magistrikraadiga õed parandavad maailma Videokatse ⟩ Kuidas saab autot moodsa varguse eest kaitsta? (4) Tartmusile meeldib osta jõhkra koloriidi ja skandaalse sisuga karikatuurseid töid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raievaidluses langeb fakt emotsiooni ees

7 min lugemist
Arborist Heiki Hanso ütleb, et kliimasoojenemisega on meile jõudnud uusi haigusi nagu saare surm ja tamme äkksurm (inglise keeles sudden oak death). Ta võtab parasjagu erakinnistul maha puud, mille küljes seene viljakeha. FOTO: Sander Ilvest

Puude ja metsaga töötavatel inimestel on sageli tarvis oma tegemisi juhuslikele möödujatele, vahel ka raevukatele keskkonnaaktivistidele selgitada. Ent petitsioonidega tampimine ei vii edasi, vaid mõistmiseni jõudmiseks peavad inimesed kokku saama ja üksteist kuulama, leiavad nad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arborist ehk puuhooldaja Heiki Hanso ütleb, et teatud survegruppide agressiivne greenpeace’ilik laamendamine on mõistlikkuse piiridest väljunud. Tema sai seda oma nahal tunda Haabersti hõberemmelga maharaiumisel.

Hõberemmelga mahasaagimise ajal sai Hanso Facebookis enda sõnul tonnide viisi sõimukommentaare. Tema firmale anti kõige kehvemaid hinnanguid. «Mind neeti maapõhja. See oli äärmiselt nõme,» ütleb Hanso, kes samas leiab ka ise, et linnapuid võetaksegi sageli arutult maha.

Püüdes puu tervislikku seisundit hinnata, jõudis Hanso sellele resistograafiga (võimaldab tuvastada mädanikku jm – toim) ühe puurimise teha, tomograafiga (võimaldab näha puu omadusi seestpoolt – toim) ei lastud teda ligigi.

Hanso oli ka see, kes puu 72 aastaringi kokku luges. See aga ei klappinud aktivistide teadmisega, kelle sõnul oli puu 300 aastat vana.

01.02.2020 04.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto