Sisukord
Majandus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Madis Müller kutsub arutlema inflatsiooni­eesmärgi üle

5 min lugemist
  • Varem võitlesid keskpangad liiga kiire inflatsiooniga, nüüd liiga aeglasega
  • EKP algatas laialdase arutelu keskpanga strateegia üle
  • Eesti Pank tahaks, et arutelu tuleb laiapõhjaline
Eesti Panga president Madis Müller ei soovinud öelda, milline peaks tema hinnangul olema keskpanga inflatsioonieesmärk euroalal, sest ta soovib hoida argumentidele avatud meelt. FOTO: Mihkel Maripuu

Keskpangad loodi omal ajal selleks ja seisid veel kuni viimase ajani selle eest, et ohjeldada inflatsiooni kiirust. Viimasel kümnendil on olnud vastupidi: nii Euroopa Keskpank (EKP) kui ka teiste suurriikide keskpangad on püüdnud liiga aeglast hinnatõusu kiirendada. Jaapan on olnud selles olukorras juba kolm aastakümmet.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Olukord on keskpankade jaoks uus. On tekkinud küsimus, kuidas saaks keskpank toetada inflatsiooni kasvu, mitte seda alla suruda,» rääkis Eesti Panga president Madis Müller. «Seetõttu on võetud kasutusele poliitika, mis on ka keskpanga jaoks uus. Olles seda juba mõned aastad teinud, tundub olevat mõistlik vaadata värske pilguga ja põhjalikult üle, kui hästi on miski töötanud ja kas on vaja strateegias ja käitumispõhimõtetes midagi muuta.»

Euroopa Liidu aluslepingutest tingituna on Euroopa Keskpanga ülesanne hoida hinnastabiilsust ehk euro ostujõudu.

«Kuidas seda täpselt defineeritakse, milliseid meetodeid eesmärkide saavutamiseks kasutatakse, see kõik on Euroopa Keskpanga nõukogu otsustada,» selgitas Müller. «Inflatsioonieesmärgil on oluline mõju kogu euroala, ka Eesti majandusele kasvõi laenuintressidena, mida ettevõtted ja majapidamised tunnevad, kui nad on laenu võtnud.»

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto