Sisukord
Sport
Postimees
03.02.2020
Eesti Roolijoodikut ainult vangla ei aita (31) Raievaidluses langeb fakt emotsiooni ees (60) Panganõukogu punnseis sai aastaseks Majandus Põllumehed loodavad, et tali jääb taeva Madis Müller kutsub arutlema inflatsiooni­eesmärgi üle (36) Täitur arestis 31 euro pärast Armin Karu firma vara Kütusemüüjad soovivad aktsiisireformi (11) Brexit on käes: mis sellest tavainimesele muutub? Välismaa Koroonaviirus nõudis esimese ohvri väljaspool Hiinat REPORTAAŽ ⟩ Belfastis purjetati uude ajastusse trummikõmina saatel Arvamus Juhtkiri: kliimakriisi ökonoomika (6) Aarne Seppel: andke mu raha tagasi! (12) Rein Oidekivi: Austria gambiit Hallar Meybaum: rohepöördest realistlikult (5) Andi Hektor: nutikas õhtumaine väikeriik, mis mõtleb suurelt (3) Meie Eesti Kerli Liksor: hargmaine kool õitseb õhinapõhiselt Helja Kirber: eestikeelne haridus rändab lastega kaasa Martin Ehala: Eesti on suurem kui Eesti (1) Kultuur Musta laega lavastus Kõrb kasvab Mis toimub Pariisi eeslinnas? Sport Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge Kalev murdis Euroliigas mängiva Zenidi teist korda maha Kaksikvõidu saanud eestlased parandasid rekordeid Ilves võttis stabiilselt punkte Uus varustus viis Aigro sihile Kenini talenti märgati juba viieaastaselt Tartu Võimuvahetus teeb Tartu valitsemise kallimaks Keele teritaja: aasta kääne Kooli juhtkond lukustas õpilaste koolis hoidmiseks rõivistud (21) Prokurör Kretel Tamm: korrumpeerunud ametnike tabamine nõuab jälitustegevust (1) Tartu tervishoiukõrgkooli magistrikraadiga õed parandavad maailma Videokatse ⟩ Kuidas saab autot moodsa varguse eest kaitsta? (4) Tartmusile meeldib osta jõhkra koloriidi ja skandaalse sisuga karikatuurseid töid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge

4 min lugemist
Daniel Dhers naudib harjutuspäevi Spot of Tallinn ekstreemspordikeskuses.  FOTO: Sander Ilvest

Daniel Dhersi nimi ei ütle paljudele spordisõpradele midagi, kuid ekstreemsportlaste silmis on tegu tõelise maailmatähega. Viiekordne X-mängude võitja ja teisigi auhindu saanud BMXi-rattur tahab ka Eestist viimaks võiduga lahkuda. Juba tuleval nädalal toimub siinse piirkonna suurim omalaadne mõõduvõtt Simple Session, mis toob kokku nii BMXi- kui ka rulasõidu paremiku üle kogu maailma.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Venezuelast pärit Dhers on huvitava taustaga spordimees, kes jõudnud oma lühikese elu jooksul juba nii mõndagi korda saata ja läbi elada. Venezuela populaarseimad spordialad on pesapall, korvpall ja jalgpall, kuid need Dhersile huvi ei pakkunud. Ta küll proovis natuke kõike, kuid kirge ei tekkinud. Seevastu BMX-ratta selga istudes tundis ta kohe, et on täpselt seal, kus olema peab.

«Ma alustasin BMX-rattaga sõitmist koos sõpradega, kes elasid naabruskonnas, ja ma nautisin seda kohe esimesest hetkest. Eriti lõbusaks läks, kui õppisin selgeks esimesed hüpped ja trikid. Kui ma esimest korda skatepark’ist koju jõudsin, ütlesin emale, et see ongi asi, mida tahan edaspidi teha. BMX-rattaga sõitmine pakkus mulle adrenaliini ja pakub ikka veel!»

BMX-ratturi karjääri algus oli Dhersil keeruline, sest kohti, kus end proovile panna, oli vähe. «Leidsime küll ühe skatepark’i, kus sõita, kuid peagi pandi see kehvade tingimuste tõttu kinni ja olime sunnitud tänavatel harjutama. Olgugi et inimesed panustasid sellesse kõvasti aega, oli trampliinide ja rampide kvaliteet väga kehv. Enamasti klopsiti mingid puutükid kokku ja oligi rambilaadne asi valmis. Oli väga huvitav aeg, sest ma ei mõelnud toona sellele, et teen seda töö pärast. Ma lihtsalt nautisin aega ratta seljas.»

01.02.2020 04.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto