N, 30.11.2023

Mees, kes vajas tippu jõudmiseks üksnes kirge

Karl-Joosep Küngas
Facebook
Comments
Daniel Dhers naudib harjutuspäevi Spot of Tallinn ekstreemspordikeskuses. 
Daniel Dhers naudib harjutuspäevi Spot of Tallinn ekstreemspordikeskuses. Foto: Sander Ilvest

Daniel Dhersi nimi ei ütle paljudele spordisõpradele midagi, kuid ekstreemsportlaste silmis on tegu tõelise maailmatähega. Viiekordne X-mängude võitja ja teisigi auhindu saanud BMXi-rattur tahab ka Eestist viimaks võiduga lahkuda. Juba tuleval nädalal toimub siinse piirkonna suurim omalaadne mõõduvõtt Simple Session, mis toob kokku nii BMXi- kui ka rulasõidu paremiku üle kogu maailma.

Venezuelast pärit Dhers on huvitava taustaga spordimees, kes jõudnud oma lühikese elu jooksul juba nii mõndagi korda saata ja läbi elada. Venezuela populaarseimad spordialad on pesapall, korvpall ja jalgpall, kuid need Dhersile huvi ei pakkunud. Ta küll proovis natuke kõike, kuid kirge ei tekkinud. Seevastu BMX-ratta selga istudes tundis ta kohe, et on täpselt seal, kus olema peab.

«Ma alustasin BMX-rattaga sõitmist koos sõpradega, kes elasid naabruskonnas, ja ma nautisin seda kohe esimesest hetkest. Eriti lõbusaks läks, kui õppisin selgeks esimesed hüpped ja trikid. Kui ma esimest korda skatepark’ist koju jõudsin, ütlesin emale, et see ongi asi, mida tahan edaspidi teha. BMX-rattaga sõitmine pakkus mulle adrenaliini ja pakub ikka veel!»

BMX-ratturi karjääri algus oli Dhersil keeruline, sest kohti, kus end proovile panna, oli vähe. «Leidsime küll ühe skatepark’i, kus sõita, kuid peagi pandi see kehvade tingimuste tõttu kinni ja olime sunnitud tänavatel harjutama. Olgugi et inimesed panustasid sellesse kõvasti aega, oli trampliinide ja rampide kvaliteet väga kehv. Enamasti klopsiti mingid puutükid kokku ja oligi rambilaadne asi valmis. Oli väga huvitav aeg, sest ma ei mõelnud toona sellele, et teen seda töö pärast. Ma lihtsalt nautisin aega ratta seljas.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles