T, 3.10.2023

Kenini talenti märgati juba viieaastaselt

Ville Arike
, reporter
Facebook
Comments
Sofia Kenin poseerib Austraalia lahtiste meistrivõistluste võidukarikaga. 
Sofia Kenin poseerib Austraalia lahtiste meistrivõistluste võidukarikaga. Foto: AFP7/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kes oleks enne turniiri osanud arvata, et Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste naiste üksikmängu võitja selgitavad Sofia Kenin ja Garbine Muguruza. Ent nii läks ning 4:6, 6:2, 6:2 jäi peale elu esimeses suure slämmi finaalis mänginud Kenin.

Kenin oli seni vaid korra elus – mullu Prantsusmaa lahtistel – jõudnud suurturniiridel neljandasse ringi ehk 16 parema sekka.

Kuid mitte kaugemale. Ta oli jäänud kaasmaalaste, õdede Williamsite, Sloane Stephensi ning ka lapstähe Coco Gauffi varju.

Austraalias oli kõik teisiti. Kenin rõhutas korduvalt, et tahab maailma endast rääkima panna. See õnnestus. «Tahan näidata, kes ma olen, näidata oma parimat tennist, miks ma siin olen ja miks pean siin olema,» rääkis ta ühel pressikonverentsil. Ta sai võistluse lõpuni tähelepanu täie raha eest ega salanud, et see meeldib talle.

Keninist sai 21 aasta ja 80 päeva vanusena noorim Austraalia lahtiste naiste üksikmängu võitja pärast Maria Šarapova esikohta aastal 2008. Kenin on küll USA kodakondne, kuid ta sündis Moskvas ning räägib ema ja isaga vene keelt.

Nukud jäid nurka

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles