R, 22.09.2023

Ilves võttis stabiilselt punkte

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Kristjan Ilves hüppemäel.
Kristjan Ilves hüppemäel. Foto: Tairo Lutter

Kahevõistleja Kristjan Ilves teenis nädalavahetusel Austrias Seefeldis MK-sarja minituuril punktikohti kõigil kolmel distantsil. Esimesel 5 km pikkuse suusasõiduga päädinud võistlusel sai Ilves 18. koha. Laupäeval poole pikemat distantsi suusatades õnnestus tal positsiooni veelgi parandada, tasuks 17. koht. Eilsel 15 km pikkusel distantsil tegi eestlane endale aga murdmaarajal algusega liiga ja finišeeris 27ndana.

«Usun, et esimesed kaks päevad olid okeid. Laupäeval tuli hüpe hästi välja ja suusasõit oli samuti hea. Kui eilne võistlus välja jätta, siis võib nädalavahetusega rahule jääda küll,» rääkis laupäeval 15. kohalt rajale läinud Ilves.

«Pühapäeval ei leidnud ma hüppemäel enam sama lennukat tunnet nagu päev varem. Seetõttu polnud mul ka murdmaasõidus midagi kaotada. Läksin kohe alguses kiiremate meestega kaasa. Pidin valima, kas sõidan üksi või proovin pundiga kaasa minna, otsustasin proovida. Tagantjärele hinnates on selge, et pingutasin tempoga üle ja lõpus oli keha seetõttu väga väsinud. Ehk oleksin pidanud oma võimeid rohkem tajuma ja aduma, et sõit on 15, mitte 10 km,» mõtiskles viimase viie kilomeetriga mitmeid kohti loovutanud eestlane.

Seefeldis peetav minituur sõidetakse igal aastal formaadis, kus järgnevaid võistlusi mõjutavad ka eelmiste päevade tulemused. Ilvesele on selline süsteem varem hästi sobinud: 2018. aastal teenis ta Austria suusakeskusest kõrge viienda koha.

«See paik ja formaat on mulle alati meeldinud. Esimese päeva õnnestumise korral on võimalik hästi minema saada ja järgmisele päevale hea eduga startida. Mulle see sobib.»

Seefeldis dikteeris sündmuste käiku MK-sarja üldliider Jarl Magnus Riiber. Norralane võitis kõik sõidud rohkem kui 40-sekundilise edumaaga. Riiber on tänavusel hooajal võitnud MK-sarjas 11 sõitu 13 võimalikust.

Otepää MK-etapi ärajäämise tõttu saavad kahevõistlejad nüüd pikema puhkuse. «Tuleb pikk kolmenädalane paus. Otepää jääb ju ära ja üks nädalavahetus oli nagunii vaba. Võib-olla tulebki see puhkus mulle kasuks,» lootis kolmel viimasel MK-etapil kaasa teinud eestlane.

Nädala pärast läheb Eesti parim kahevõistleja koos norralastega Lillehammerisse laagrisse, kust loodab leida paremat hüppekindlust. «Mäel on mul enesekindlust endiselt vähe. Napi võistluskogemuse tõttu on olnud üleüritamist. Loodan selle asja Norras paremaks saada. Suusavorm paraneb loodetavasti iga järgmise etapiga,» selgitas eestlane lõpetuseks.

Seefeldi minituur

Reede

Normaalmäe hüpped + 5 km murdmaa:

1. Jarl Magnus Riiber 11.35,5

2. Vincenz Geiger (+44,3)

3. Jørgen Graabak (+44,5)

***

18. Kristjan Ilves (+1.37,0)

Laupäev

Normaalmäe hüpped + 10 km murdmaa:

1. Jarl Magnus Riiber 23.28,3

2. Jørgen Graabak (+1.07,5)

3. Vincenz Geiger (+1.09,5)

***

17. Kristjan Ilves (+2.33,5)

Pühapäev

Normaalmäe hüpped + 15 km murdmaa:

1. Jarl Magnus Riiber 36.00,3

2. Jørgen Graabak (+50,2)

3. Vincenz Geiger (+50,6)

***

27. Kristjan Ilves (+4.48,1)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles