Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (56) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Helja Kirber: eestikeelne haridus rändab lastega kaasa

4 min lugemist
  • Üleilmakool on välismaal elavate laste virtuaalne kool päris õpetajatega
  • Üleilmakoolis saab õppida eesti keelt, ajalugu ja maateadust ning matemaatikat
  • Tulevikus peaks virtuaalkoolis olema võimalik omandada kogu põhiharidus
Üleilmakooli juht Helja Kirber. FOTO: Tuuli-Emily Liivat

Hargmaiste eesti laste hariduse võtmeküsimus on virtuaalkooli arendamine, kirjutab Üleilmakooli juht Helja Kirber.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tänapäeval elab väljaspool Eestit palju eesti- ja mitmekeelseid perekondi. Peredele on enamasti tähtis laste eesti keele oskuse säilitamine ja arendamine ning Eestiga sideme loomine ja hoidmine. Praegu on mitmes kohas üle maailma väikseid Eesti koole või eesti keele ringe, aga kindlasti elab rohkem peresid kohtades, kus niisugust võimalust pole. Neid aitaks virtuaalne õpe.

Välismaal elavate eestikeelsete laste e-kool Üleilmakool tegutseb haridus- ja teadusministeeriumi toel seitsmendat aastat. Sel õppeaastal õpib 23 e-kursusel 220 õpilast 33 riigist. Lisaks eesti keelele on põhikooli õpilastel esimesest üheksanda klassini võimalik õppida Eesti ajaloo ja maatundmise kursustel. Kursuste hulgas on ka matemaatika mõistete kursus ja matemaatika põhikooli kordamine, viimane just eriti neile, kellel on plaanis Eestisse tagasi tulla.

Üleilmakool on virtuaalne kool. Igal kursusel on oma õpetaja, kes parandab ja kommenteerib õpilase tegevust, motiveerib õpilast, on tema jaoks olemas, mis sellest, et ainult virtuaalselt. Hindeid ei panda. Üleilmakool ei kohusta ega hinda, vaid annab võimaluse ja innustab. Tore, kui õpilasel tekib omamoodi side virtuaalse õpetajaga, ta teab, et keegi jälgib ta tegevust, ja kui on tarvis, saab õpetajalt abi küsida.

Virtuaalse õppe vajalikkust kinnitab suurenev õpilaste arv ja see, et arvestatav hulk õpib kursustel mitu aastat. Üleilmakool on kursuste avamisel liikunud üheksandast klassist allapoole, nii et alles sel õppeaastal avati esimese ja teise klassi kursused. Oli palju kahtlusi, kas nii väikestele virtuaalõpe sobib, aga juba praegu võib öelda, et enamikule sobib.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto