Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.02.2020
Eesti EKRE kopeeris apteegieelnõu selgituse oravatelt (44) EKKM tohib oma majja jääda Epideemia peatamiseks teoreetiliselt valmis (9) Mikrobioloog: Koroonaviirus pole teistest hingamisteede viirustest ohtlikum (7) Meeleheitlikult viiruspuhanguga võitlev Hiina möönab eksimusi Majandus E-residendi ulmelise kasumiga firma plaanib ambitsioonikat börsidebüüti (1) Maksuamet nügib üürileandjaid: aastas jääb laekumata kümneid miljoneid Välismaa Meeleheitlikult viiruspuhanguga võitlev Hiina möönab eksimusi Johnson asus Brüsseliga reeglite üle vaidlema Somaalia elab rändtirtsude hirmus Londoni ründaja oli ustav Islamiriigile AJA PEEGEL ⟩ Jalta konverentsil jagati Euroopat rohke alkoholi ja lutikate keskel (2) Saksa relvajõud on hädas paremäärmuslastega (3) Iraan lõpetas lennuõnnetuse uurimisel koostöö Ukrainaga Arvamus Juhtkiri: üle ilma viirus (1) Bretty Sarapuu: kuhu jäi eesti keel? (17) Neeme Raud: ahelatest vaba Trump tagasi kesklaval (4) Karmo Tüür: kobarsõjad meie ümber (2) Jaan Sootak: karistuse kasutusjuhend (1) Kaija Teemägi: tulevikuametiteks valmistume praegu Meie Eesti Andres Kasekamp: Kanada ja sõjaelevant lõunas Erkki Koort: tõsised eestlased ja WEXIT Kanadas (1) Kultuur Mis on Eesti eelmise aasta menukaimad raamatud? Kätlin Vainola: Eesmärgiks oli tutvustada lastele eesti kultuuri, teaduse ja kunsti saavutusi OMD 40 – elektroonilise muusika tantsupidu (1) Sport Neljarattalise põrgulise müümine – ärisaladusi tuleb kaitsta, unistajaid peletada Kristjan Kangur arvati korvpallikoondise nimekirja Klæbo murdis sõrme, ees ootab võistluspaus Tervis Mikrobioloog: Koroonaviirus pole teistest hingamisteede viirustest ohtlikum (7) Tartu Mustvee vald valmistub oma gümnaasiume kaotama Jonna Pechter: anna mulle oma ID-kaart, ma teen su rikkaks! Tartumaal saab tänavu tolmuvabaks üks kruusatee (1) Veeriku poe B-plaan näeb ette külaliskortereid Kliinikumi parkimismajas haigutab tühjus, ent tänavad on täis pargitud (3) NBA õppetund: korvpalliväljakul tippu jõudmiseks tuleb mäng muuta elustiiliks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Epideemia peatamiseks teoreetiliselt valmis

4 min lugemist
Kiirabi operatiivjuhi Taavet Reimersi käes on kokku pakitud infektsioonikapsel, lahti tegema ta seda ei hakka, sest see on kallis lõbu. Kapslit kasutatakse siis, kui nakkus on laboris kinnitatud ja nakatunu on vaja viia ühest haiglast teise. FOTO: Tairo Lutter

«Meie ravi- ja riigiasutused on valmis viiruse levikut ohjama,» kinnitas sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ja möönis, et Hiinast levima hakanud koroonaviiruse Eestisse jõudmise risk on olemas. Lähemal uurimisel selgub aga, et Kiige nimetatud valmisolek on suuresti teoreetiline – nagu ka viiruse Eestisse jõudmine. Seega, mida riigi valmisolek päriselt tähendab?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti valmisolek koroonaviiruse puhanguks tähendab praegu lühidalt seda, et tervishoiutöötaja teab, mis viirus see on, saab seda tuvastada, oskab teavitada terviseametit ning isoleerida nakatunud. Edasi tegutseb analüüsidega laboratoorium ja tuvastatakse, kellega on nakatunu kokku puutunud. Viiruspuhangu ajal haigetega toimimise paneb paika terviseameti juhend. Samasugune juhend kehtivat Soomes ja seal aitas see haiguse leviku peatada – Soomes on seni tuvastatud ainult üks uue koroonaviiruse juhtum.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütleb, et ei maailmas ega Eestis pole põhjust põdeda koroonaviiruse paanikat. «Kui Hiinast pärit inimene tänaval aevastab, siis kindlasti pole tarvis pakku joosta. Nad ei ole kellelegi ohtlikud,» räägib Martin Kadai.

03.02.2020 05.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto