Sisukord
Kultuur
Postimees
05.02.2020
Eesti Tartu Ülikooli kliinikumi kliinikujuhid esitasid järgmise ultimaatumi (25) Video ⟩ Staažikas lasteaia direktor kangutati ametist lapsevanemate vastuseisust hoolimata (6) Teise samba saatus nüüd presidendi otsustada Tele2 lubab töötajatel piiramatult puhata Lärmakad varesed segavad Muhus koolitundi Kõmmari tapmises süüdistatav: «Mõtlesin, et sain Raivolt kirvega pähe» (9) Majandus Segadus kütuseturul ajas tanklad jälle tülli Koroonaviirus lõi nafta hinnal jalad alt (9) Eesti perefirma ostis soomlastelt Tamrexi Välismaa Iowa eelvalimised võitsid kõik kandidaadid Soome valitsuse kulutuskava sai karmi hinnangu (1) Pensionistreik on uputanud Prantsusmaa suurlinnad prügilehka Prantsusmaal pussitati surnuks häälekas Tšetšeenia režiimi kriitik Arvamus Juhtkiri: kriitilises seisus kliinikum Erkki Koort: head hinnatõusupäeva! (11) Jaak Laineste: odav ja puhas elekter murrab kliima- ja keskkonnamured (7) Ene-Margit Tiit: riigi väärtuste matemaatika (21) Mari-Vivian Ellam: kool õpetab, et ähvardamine on lubatav (10) Erkki Bahovski: rikas pruut (3) Meie Eesti Meelis Kuusk: Ida-Viru identiteet ületab rahvusi Ago Gaškov: kui jätkusuutlik on aeglane surm? (2) Aimar Altosaar: Ida-Virumaa on meie südameasi Kultuur Aile Asszonyi: üks ring sai täis (2) Elim Chan: Dirigeerimine oli pikka aega ainult meeste maailm Arvo Pärdi hõõguv muusika Hamburgi taevasaalis (2) Sport Eesti ihkab Kanepi-järgsel ajastul Maailmaliigasse Noorem põlv päästis Kutmani mälestusvõistluse Itaalia tuleb Tallinna D-koondisega Tartu Kliinikumi juhtimiskriis on tulisem, kui oli varem (1) Vanade fotode galerii ⟩ Insener August Komendant lõi Tartusse betoonpärle, mis on senini alles Kunstnik küsib maalilt, kas ta tuleb näitusele Artur Kuusi karikaruur: sotsid läbirääkimistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elim Chan: Dirigeerimine oli pikka aega ainult meeste maailm

7 min lugemist
Elim Chan toob Tartusse oma Antwerpeni sümfooniaorkestri – selle pika traditsiooniga kollektiivi ajaloos on 33-aastane Elim Chan orkestri läbi aegade kõige noorem ja esimene naissoost peadirigent. FOTO: Jesse Willems

Reedel kuuleb Eestis kaht noort muusikatippu, kellesarnaseid satub meile võrdlemisi harva. Need on Hongkongist pärit tõusev naisdirigent Elim Chan ja pianist Alice Sara Ott, samaväärne kuulsus Yuja Wangi ja Khatia Buniatishviliga. Alice Sara Ott on Deutsche Grammophoni eksklusiivartist ning kuulub samasse HarrisonParrotti mänedžmenti, mille tippartist on ka Paavo Järvi. Eestis annavad nad oma ainsa kontserdi Tartus. Tasub leida võimalus seda kontserti külastada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Elim Chan toob Tartusse oma Antwerpeni sümfooniaorkestri. See on pika traditsiooniga kollektiiv, kelle dirigentide hulka on kuulunud ka legendaarne ajastuteadliku esituse juhtfiguur Philippe Herreweghe. Praegu 33-aastane Elim Chan on selle orkestri läbi aegade kõige noorem ja esimene naissoost peadirigent.

Kui helistan vestluseks Elim Chanile, läheb ta oma vastustega kohe väga sügavuti. Kindlasti on hea süvenemisvõime üks tema edu saladusi. Küsin, kust sai alguse tema huvi saada orkestridirigendiks, mis veel siiani on naiste ametina pigem erandlik. Ta ütleb: «Kuulsin orkestrit esmakordselt oma kooli kontserdil. Dirigent oligi just naine. Orkester ja tema juht avaldasid mulle sügavat muljet, dirigent tundus mulle lausa võlurina!»

Elim Chan on õppinud Hongkongis nii klaverit kui ka tšellot ning laulnud kooris, Ameerikasse läks ta edasi õppima aga hoopis psühholoogiat. Üllatun, et miks mitte muusikat. Ta seletab: «Mind huvitavad ka teadused ja mind on alati kütkestanud psühholoogia. Mulle meeldib inimesi ja nende käitumist jälgida. Mul oli mõttes ka psühhiaatria, aga siis sai igatsus muusika järele kõigest sellest võitu.» Nii jätkas Elim Chan muusikaõpinguid Michigani ülikoolis Ann Arboris, nüüd juba orkestridirigeerimise erialal.

04.02.2020 06.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto