E, 5.06.2023

Video ⟩ Staažikas lasteaia direktor kangutati ametist lapsevanemate vastuseisust hoolimata

Elo Mõttus-Leppik
Facebook Twitter
Comments 6
Tallinn, 28.01.2020
Tallinna Jaan Poska lasteaia endine direktor Helve-Annela Õisma.

Former Director of Tallinn Jaan Poska Kindergarten Helve-Annela Õisma.
FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA FOTO: Mihkel Maripuu
Tallinn, 28.01.2020 Tallinna Jaan Poska lasteaia endine direktor Helve-Annela Õisma. Former Director of Tallinn Jaan Poska Kindergarten Helve-Annela Õisma. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA FOTO: Mihkel Maripuu Foto: Mihkel Maripuu

Oktoobris tähistas Tallinna Poska lasteaed 95. aastapäeva. Sellest 30 aastat lasteaeda juhtinud direktori Helve-Annela Õisma peorõõmu varjutas aga teadmine, et selles ametis ta tõenäoliselt enam jätkata ei saa. Tema kahtlusi oli kinnitanud e-kiri tema tööga rahulolematult lapsevanemalt: «Haridusamet on juba pikemat aega teadlik probleemist meie lasteaia direktoriga. Nad on palunud direktoril lahkuda. Kuna on lasteaia 95. aastapäev, siis lastakse tal see veel ära teha.»

Paar päeva pärast aktust kutsutigi direktor haridusameti juhi jutule. «Ameti juhataja ütles, et mind suudetakse kaitsta aasta lõpuni. Korduvalt anti mõista, et probleem laheneb minu lahkumisega,» selgitab nüüd juba endine direktor Õisma, miks ta varsti pärast seda kohtumist lahkumisavalduse esitas. «Pärast seda vestlust olin ikka väga läbi.»

Kuigi ta allkirjastas lahkumisavalduse vabatahtlikult, ütleb ta nüüd, et talle ei jäetud muud valikut.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles