R, 8.12.2023

Arvo Pärdi hõõguv muusika Hamburgi taevasaalis (2)

Neeme Raud
, ajakirjanik
Copy
Plaadifirma ECM tähistas 50. juubelit Hamburgi Elbphilharmonies 3. veebruaril Arvo Pärdi loominguga. Fotol ECM Records asutaja Manfred Eicher, helilooja Arvo Pärt ja dirigent Tõnu Kaljuste.
Plaadifirma ECM tähistas 50. juubelit Hamburgi Elbphilharmonies 3. veebruaril Arvo Pärdi loominguga. Fotol ECM Records asutaja Manfred Eicher, helilooja Arvo Pärt ja dirigent Tõnu Kaljuste. Foto: Luciano Rossetti/ Š Phocus Agency

Esmaspäevaõhtusele kontserdile läksin tavapärasest sootuks teistsuguse eelhäälestusega. Mitte ajakirjanikule sageli omase sooviga hiljem raporteerida, et kõik oli erakordne: rahvast kui murdu, piletid välja müüdud ning viimasel hetkel vabanevate kohtade jahtijate silmis kustuv lootus ja tõdemus, et imet, et mõni pääse sellesse, ühte maailma suurimasse kontserdisaali siiski viimase märgukella ajal leitakse, ilmselt seekord ei juhtu.

See kõik oligi Hamburgi Elbphilharmonies täpselt nii.

Ent see oli asja väline – ja ootuspärane – külg, mille kordamine oleks umbes sama, kui võõrasse linna ja riiki saabunud reporter kirjutaks analüüsi kogu selle riigi poliitikast lennujaamast võetud takso juhilt kuuldu põhjal.

Mina läksin kontserdile kindla sooviga muusikat mitte vaid kuulata, vaid ka kogeda – kogu kehaga.

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles