Sisukord
Eesti
Tänane leht
05.02.2020
Eesti Tartu Ülikooli kliinikumi kliinikujuhid esitasid järgmise ultimaatumi (25) Video ⟩ Staažikas lasteaia direktor kangutati ametist lapsevanemate vastuseisust hoolimata (6) Teise samba saatus nüüd presidendi otsustada Tele2 lubab töötajatel piiramatult puhata Lärmakad varesed segavad Muhus koolitundi Kõmmari tapmises süüdistatav: «Mõtlesin, et sain Raivolt kirvega pähe» (9) Majandus Segadus kütuseturul ajas tanklad jälle tülli Koroonaviirus lõi nafta hinnal jalad alt (9) Eesti perefirma ostis soomlastelt Tamrexi Välismaa Iowa eelvalimised võitsid kõik kandidaadid Soome valitsuse kulutuskava sai karmi hinnangu (1) Pensionistreik on uputanud Prantsusmaa suurlinnad prügilehka Prantsusmaal pussitati surnuks häälekas Tšetšeenia režiimi kriitik Arvamus Juhtkiri: kriitilises seisus kliinikum Erkki Koort: head hinnatõusupäeva! (11) Jaak Laineste: odav ja puhas elekter murrab kliima- ja keskkonnamured (7) Ene-Margit Tiit: riigi väärtuste matemaatika (21) Mari-Vivian Ellam: kool õpetab, et ähvardamine on lubatav (10) Erkki Bahovski: rikas pruut (3) Kultuur Aile Asszonyi: üks ring sai täis (2) Elim Chan: Dirigeerimine oli pikka aega ainult meeste maailm Arvo Pärdi hõõguv muusika Hamburgi taevasaalis (2) Sport Eesti ihkab Kanepi-järgsel ajastul Maailmaliigasse Noorem põlv päästis Kutmani mälestusvõistluse Itaalia tuleb Tallinna D-koondisega Tartu Kliinikumi juhtimiskriis on tulisem, kui oli varem (1) Vanade fotode galerii ⟩ Insener August Komendant lõi Tartusse betoonpärle, mis on senini alles Kunstnik küsib maalilt, kas ta tuleb näitusele Artur Kuusi karikaruur: sotsid läbirääkimistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Ülikooli kliinikumi kliinikujuhid esitasid järgmise ultimaatumi

3 min lugemist
Kliinikumi nõukogu esimees ja Tartu linnapea Urmas Klaas peab kliinikumi juhtimiskriisile kiiresti lahenduse leidma. Jaanuari lõpus nõukogu seda probleemi ei arutanudki. FOTO: Kristjan Teedema

Eile kaotasid 19 Tartu Ülikooli kliinikumi juhti kannatuse ja saatsid avalikkusele pöördumise, milles nõuavad, et kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas taanduks ametist, kuna pole oma tööga hakkama saanud ja õigustab emotsionaalselt vägivaldset juhtimisstiili, sest nõukogu ei võtnud juhatuse esimehe Priit Eelmäe personaalküsimust isegi arutada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kliinikumijuhid leiavad, et kliinikumi nõukogu ei taipa, et juhtimiseks sobimatute isikuomadustega Eelmäe vastasseis meeskonnaga ei ole miski, mis võib edaspidi juhtuda, vaid et see juba on tõeks saanud ja kestnud juba poolteist aastat.

«Priit Eelmäe ei suuda Tartu Ülikooli Kliinikumi juhtida, tal puuduvad selleks oskused, teadmised, isikuomadused ja tahe. Juht, kes ei soovi oma meeskonnaga koostööd teha, väljendab ükskõiksust ka oma töö vastu,» seisab pöördumises.

Allakirjutanud mainisid, et pole vastu kliinikumi struktuuri nüüdisajastamisele, tähtajalistele töölepingutele ega üksuse juhi kohale konkureerimisele.

Pöördumises seisab, et nõukogu esimees aktsepteerib käitumist, mis on kliinikumi kriisi viinud, ning ainsa lahendusena näevad allakirjutanud, et nii Priit Eelmäe kui ka Urmas Klaas peavad vastutuse võtma.

04.02.2020 06.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto