Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (52) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aimar Altosaar: Ida-Virumaa on meie südameasi

3 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Ajaloolises mõttes on kogu Virumaa idapoolne osa olnud suhteliselt lühikest aega naaberriigi tööstus- ja energeetikakoloonia.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Siinne elanikkond paisutati aastakümneteks mitu korda suuremaks, kui sellele maale traditsiooniliselt kohane olnuks, sest ekstensiivne tööstus ja energeetika vajasid palju töökäsi. See periood on nüüd lõppemas ning rahvastik kahaneb tasahilju Eesti piirkonnale sobilikku suurusjärku.

Järjest enam levib arusaam, et Ida-Virumaad peaks tulevikus iseloomustama mitmekesine majanduselu, milles on kasvav roll turismil ja puhkemajandusel; seda võimaldab piirkonna erakordselt rikkalik looduskeskkond ja kultuurimälestiste rohkus. Euroo­pa Liidu põnevale piirialale, mille idaserv meelitab juba praegu välisturiste heitma pilku üle jõe Venemaale, oleks kohane luua ka parimad tingimused etenduskunstide ja teiste kunstiliikide viljelemiseks. Muusika- ja kunstiharrastajate hulk on siin keskmisest kõvasti suurem – kollektiive ja huviringe on elaniku kohta Eesti keskmisest rohkem, kinnitab Rahvakultuuri Keskus.

Eestikeelse rahvastiku suurendamiseks püüab valitsus siia tuua rohkem avaliku sektori töökohti, ent kui piirkonna maine ja elukvaliteet märkimisväärselt ei muutu, siis jääb see sõelaga vee kandmiseks ning kohalike inimeste frustratsioon vaid kasvab. Meie visioon peab olema muuta Ida-Virumaa üheks Eesti ja Euroopa külgetõmbavamaks piirkonnaks, milleks tuleb aga teha senisest palju rohkem pingutusi, eelkõige investeerida piirkonna mainesse ja elukvaliteeti. Euroopa Liiduga sidustamisel ei tohiks selles piirkonnas ressursse kokku hoida, et kõik idavirulased tunneksid end väärikate eurooplastena ning mujalt Euroopast tuldaks meelsasti siia rändama ja puhkama, aga miks mitte ka investeerima.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto