Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
05.02.2020
Eesti Tartu Ülikooli kliinikumi kliinikujuhid esitasid järgmise ultimaatumi (25) Video ⟩ Staažikas lasteaia direktor kangutati ametist lapsevanemate vastuseisust hoolimata (6) Teise samba saatus nüüd presidendi otsustada Tele2 lubab töötajatel piiramatult puhata Lärmakad varesed segavad Muhus koolitundi Kõmmari tapmises süüdistatav: «Mõtlesin, et sain Raivolt kirvega pähe» (9) Majandus Segadus kütuseturul ajas tanklad jälle tülli Koroonaviirus lõi nafta hinnal jalad alt (9) Eesti perefirma ostis soomlastelt Tamrexi Välismaa Iowa eelvalimised võitsid kõik kandidaadid Soome valitsuse kulutuskava sai karmi hinnangu (1) Pensionistreik on uputanud Prantsusmaa suurlinnad prügilehka Prantsusmaal pussitati surnuks häälekas Tšetšeenia režiimi kriitik Arvamus Juhtkiri: kriitilises seisus kliinikum Erkki Koort: head hinnatõusupäeva! (11) Jaak Laineste: odav ja puhas elekter murrab kliima- ja keskkonnamured (7) Ene-Margit Tiit: riigi väärtuste matemaatika (21) Mari-Vivian Ellam: kool õpetab, et ähvardamine on lubatav (10) Erkki Bahovski: rikas pruut (3) Meie Eesti Meelis Kuusk: Ida-Viru identiteet ületab rahvusi Ago Gaškov: kui jätkusuutlik on aeglane surm? (2) Aimar Altosaar: Ida-Virumaa on meie südameasi Kultuur Aile Asszonyi: üks ring sai täis (2) Elim Chan: Dirigeerimine oli pikka aega ainult meeste maailm Arvo Pärdi hõõguv muusika Hamburgi taevasaalis (2) Sport Eesti ihkab Kanepi-järgsel ajastul Maailmaliigasse Noorem põlv päästis Kutmani mälestusvõistluse Itaalia tuleb Tallinna D-koondisega Tartu Kliinikumi juhtimiskriis on tulisem, kui oli varem (1) Vanade fotode galerii ⟩ Insener August Komendant lõi Tartusse betoonpärle, mis on senini alles Kunstnik küsib maalilt, kas ta tuleb näitusele Artur Kuusi karikaruur: sotsid läbirääkimistele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meelis Kuusk: Ida-Viru identiteet ületab rahvusi

5 min lugemist
Ida-Viru turismivõrgustikku arendav Meelis Kuusk leiab, et piirkonnas saab silmatorkavaid tegusid teha, sest kõik pole veel nii väljakujunenud nagu näiteks Tallinnas. FOTO: Peeter Lilleväli/Põhjarannik

Iirimaalt tagasi pöördunud turunduse ja digimeedia spetsialist Meelis Kuusk asus tööle Ida-Virumaa turismiarenduses, kuhu ta tahab eelkõige kaasa tuua iiri külalislahkust ja rõõmsameelsust ning vähendada mõttelist eraldatust ülejäänud Eestist, rääkis ta intervjuus Aimar Altosaarele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Värske Ida-Viru Ettevõtluskeskuse (IVEK) turismi ja turunduse projektijuht Meelis Kuusk on turunduse ja digimeedia spetsialist, kes on aidanud ettevõtetel kliente juurde võita ning neile klientidele lisaväärtust luua. Enne liitumist IVEKiga tegeles ta Iirimaal ühisrahastusprojektidega ja osales mitme ettevõtte loomises. Looduses liikumine, samuti kokandus ja reisimine on tema lemmiktegevused ka töövälisel ajal.

Kuidas te sattusite otse Iirimaalt Ida-Virumaale tööle?

Olen sündinud ja kasvanud Pärnus, elanud ja töötanud ka Tallinnas ning nüüd viimati 13 aastat ­Iirimaal. Detsembris tulin kodu­maale ja reageerisin kohe IVEKi töö­kuulutusele. Kõik käis tõesti väga kähku, selgus, et Ida-Virumaal otsitigi just minu kogemustega inimest.

Millised on esimesed muljed?

Tulin täiesti ilma eelarvamusteta, kuigi tean, et Eestis on need sellest piirkonnast levinud. Ma näen, et siin on olnud suuri arenguid ja palju ehitatud. Teed ja võrgustikud – kõik jätab hea mulje. Näen, et Eesti on väga palju soomestunud. On palju sarnasusi, kui mõtlen 15 aasta tagusele Soomele – nüüd hakkab siinne pilt sellega sarnanema.

Millega te tegelete IVEKis ja milliste mõtetega siia tööle tulite?

Olen turismiklastri (maakonna turismiettevõtjatest ja omavalitsustest koosnev vabatahtlik võrgustik – toim) ja turunduse projektijuht. Näen suurt väljakutset ja võimalust midagi ära teha: me eestlased ei tea Ida-Virumaast kuigi palju, tuntuse kasvatamisel on suur potentsiaal. Siin ei ole kõik veel välja kujunenud, Tallinnas midagi silmatorkavat korda saata oleks palju keerulisem. Minu jaoks on Ida-Virumaa ideaalne koht, kus ennast teostada.

04.02.2020 06.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto