Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (50) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Meelis Kuusk: Ida-Viru identiteet ületab rahvusi

5 min lugemist
Ida-Viru turismivõrgustikku arendav Meelis Kuusk leiab, et piirkonnas saab silmatorkavaid tegusid teha, sest kõik pole veel nii väljakujunenud nagu näiteks Tallinnas. FOTO: Peeter Lilleväli/Põhjarannik

Iirimaalt tagasi pöördunud turunduse ja digimeedia spetsialist Meelis Kuusk asus tööle Ida-Virumaa turismiarenduses, kuhu ta tahab eelkõige kaasa tuua iiri külalislahkust ja rõõmsameelsust ning vähendada mõttelist eraldatust ülejäänud Eestist, rääkis ta intervjuus Aimar Altosaarele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Värske Ida-Viru Ettevõtluskeskuse (IVEK) turismi ja turunduse projektijuht Meelis Kuusk on turunduse ja digimeedia spetsialist, kes on aidanud ettevõtetel kliente juurde võita ning neile klientidele lisaväärtust luua. Enne liitumist IVEKiga tegeles ta Iirimaal ühisrahastusprojektidega ja osales mitme ettevõtte loomises. Looduses liikumine, samuti kokandus ja reisimine on tema lemmiktegevused ka töövälisel ajal.

Kuidas te sattusite otse Iirimaalt Ida-Virumaale tööle?

Olen sündinud ja kasvanud Pärnus, elanud ja töötanud ka Tallinnas ning nüüd viimati 13 aastat ­Iirimaal. Detsembris tulin kodu­maale ja reageerisin kohe IVEKi töö­kuulutusele. Kõik käis tõesti väga kähku, selgus, et Ida-Virumaal otsitigi just minu kogemustega inimest.

Millised on esimesed muljed?

Tulin täiesti ilma eelarvamusteta, kuigi tean, et Eestis on need sellest piirkonnast levinud. Ma näen, et siin on olnud suuri arenguid ja palju ehitatud. Teed ja võrgustikud – kõik jätab hea mulje. Näen, et Eesti on väga palju soomestunud. On palju sarnasusi, kui mõtlen 15 aasta tagusele Soomele – nüüd hakkab siinne pilt sellega sarnanema.

Millega te tegelete IVEKis ja milliste mõtetega siia tööle tulite?

Olen turismiklastri (maakonna turismiettevõtjatest ja omavalitsustest koosnev vabatahtlik võrgustik – toim) ja turunduse projektijuht. Näen suurt väljakutset ja võimalust midagi ära teha: me eestlased ei tea Ida-Virumaast kuigi palju, tuntuse kasvatamisel on suur potentsiaal. Siin ei ole kõik veel välja kujunenud, Tallinnas midagi silmatorkavat korda saata oleks palju keerulisem. Minu jaoks on Ida-Virumaa ideaalne koht, kus ennast teostada.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto