Sisukord
Maa Elu
Postimees
06.02.2020
Eesti Haridusministeerium tühistas Krabi kooli tegevusloa (1) Pooled patrullpolitseinikest on roolis magama jäänud (2) Eesti vanim elanik Marta Kivi sai 108-aastaseks Ennetuskampaania ei hoia ohvriks sattumast (2) Kunstniku tippteos pääses vaevu hävingust (1) Majandus Politsei otsis Allan Martinsoni idufirma läbi Tesla aktsia meenutab juba mulliaktsiaid Välismaa Trumpi aastakõne muutus poliitiliseks seebiooperiks (16) Viirusekriis on ajanud Hiina presidendi peitu Rumeenia valitsus kukkus pärast vaid kolme kuud ametis Istanbulis sõitis lennuk maandumisrajalt välja, viga sai 52 inimest Türgi viib Süüriast Liibüasse võitlema islamirühimuste võitlejaid (3) Arvamus Juhtkiri: väsinud ma tänagi näin Herman Kelomees: Tartu rahu ei ole Eesti sünnitunnistus (14) Mart Raudsaar: kuumenev Eesti (12) Kristi Stahl: lasteaiakoha küsitav hind Raimo Ülavere: juhte ei valita demokraatia mängimisega Art Johanson: ebasümpaatne või põhiseadus­vastane valitsus? (17) Meie Eesti Ekspert: mis haigusloost puudub, seda pole olnud Kersti Kägi: kust läheb tervisekahju ja tulemusliku ravi piir? (1) Kadri Tammepuu: patsiendi seljataguse kaitsel Kultuur Kunstitaru ARS peahoone avab uksed Kultuuri lühiuudised K*pimees tuleb ikkagi nurgast Sport Eesti korvpallikoondise peatreener: kaugvisked võiks olla meie trump Rootsi MM-ralli toimub lühendatud kujul Eesti vormelisõitja jahib Jaapanis sarja üldvõitu Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja lõpetab karjääri Tallinn Kunstniku tippteos pääses vaevu hävingust (1) Reis El Salvador – ohtlik või ilus? Maa Elu Näljased puugid on liikvel Nädala mõte: aeg soove muuta Põllumees peab ennast talvel hästi välja puhkama Linnud ei vaja soojal talvel lisatoitu Olgu lund või mitte, kelgukoerad kibelevad jooksma Endine põllumajanduse tippjuht Ahto Vili: ühel hetkel tuli kõrvale astuda Jaanuar pakkus haruldast õieilu Köögivilju ei tohiks ühelgi päeval unustada Maailma üks erilisim puhkusepaik asub Raplamaal Kas eestlane eelistab eestimaist? Tartu Väikse külapoe juhtum: kolm sissemurdmist järjest (2) Tüli kliinikumis paisus veelgi (22) Pealinna gümnasist uurib Tartus koos teadlastega vananemist Epp Maria Kokamägi tõi raamatukokku säravat valgust Artur Kuusi karikatuur: ülekuulamine maratoni staabis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas eestlane eelistab eestimaist?

4 min lugemist
  • „Eelista eestimaist” on tore üleskutse, kuid ilma selgituseta, mis on Eesti toidu väärtus ja miks peaks seda eelistama, on see tühi.
  • Eesti riik võiks oma väiketootjaid toetada. Miks mitte rakendada käibemaksuerisusi, mida nii mõneski riigis tehakse.
  • Tarbijad jaotuvad suures plaanis kolmeks: need, kes tarbivad tooteid oma soovi järgi, soodushindade jahtijad ning inimesed, kelle sissetulek võimaldabki vaid soodsaimat toodet.
Üvasi talu pererahvas, Anne ja Lenno Grünberg teevad oma juustudele pidevat tutvustustööd laatadel, kus käiakse laadaperioodil igal nädalavahetusel. „Kes on saanud laadal meie juustu maitsta, see teab toodet ka poest otsida. Oleme püüdnud inimestele oma maitsetega meelde jääda ja siiani on see toiminud,” ütles Anne Grünberg. FOTO: Kristina Traks

Eesti inimesele meeldib kohalik toit küll väga, kuid paraku otsustab ikkagi rahakott – kui raha kodumaise (ja sageli tunduvalt kallima) toidu­kraami ostmiseks pole, rändab ostukorvi odavam importtoode.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põlvamaal küüslauke ja sibulaid kasvatava Kõlleste Garlic OÜ juhataja Vaike Soosaar ütles, et inimesed vaatavad pingsalt toote hinda. „Kes vaatab ainult hinda, see ei pruugi üldse Eesti küüslauku või sibulat osta. Kahjuks me ei saa välisturule vastu. Hiina küüslaugukasvatajad võtavad aastas kaks saaki ja sealt tuleb juba suur hinnavahe meiega,” selgitas ta. „Võtmekoht on tihti kaubandus ja kaupmehe suhtumine kohalikku tootesse. Ka nemad peaksid oma lettidel eelistama siinset kaupa, kuid ega seda palju tegema ei kiputa.”

Kiidusõnu jagus Soosaarel Coopile ja Tallinna Kaubamajale. Coopiga alustas küüslaugukasvataja koostööd alles detsembris ja Kaubamajagagi pole veel aastatki täis. „Oleme turul nii uued, et ei oska veel hinnatagi, kuidas läheb. Samas tellimused kasvavad, järelikult meie kaup läheb. Mida rohkemates poodides on müügil eestimaine küüslauk, seda enam kasvab ka inimeste teadmine, et poestki saab kohalikku toodet,” sõnas ta.

05.02.2020 07.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto