Sisukord
Arter
Tänane leht
08.02.2020
Eesti Kaptenil pole häbi inimestele silma vaadata – kõik jäid ellu Lapsevanemad: verine nina on koolis tavaline (2) Majandus President lõi valitsuse pensioniplaani sassi (63) Margus Linnamäe esitab riigile kahjunõude (14) Pangad jahivad potentsiaalseid teisest sambast loobujaid (3) Nordeconi aktsia tegi lahke teate peale rõõmsa hüppe LHV jätkab ilusat kasvu Välismaa Vihmad päästavad Austraaliat põlengutest Vägivaldse mehe eest lastega pagenud naine ajas Läti ja Taani suhted sassi (1) KOHALIK VAADE. Veneetsiat uputab mereveest rohkem inimlaine Arvamus Juhtkiri: pensionipall põrkab (19) Aimar Altosaar: laseme tuulel puhuda (1) «Buudidžaadž»: linnapea Pete (7) Teravahambuline produtsent Jonnipunnide pealik? (10) Sõnumitoojast kujunes ohver (1) Kultuur Digikultuur. Majandus kui kultuur kui majandus... (2) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Uue ajastu skulptor Edith Karlson Sport Intervjuu Anna Levandiga: mina ei näe probleemi, kui laps algklassides koolipingis ei ole (2) Kellele on vaja maadlust, vehklemist või sõudmist, kui meil on olemas Tänak, Klavan ja Kontaveit? (5) Järgmisest aastast kujuneb tõehetk Miks ei saa Simple Sessionit korraldada ilma kokakoolata? Eesti pääses play-off-matšile! Kliima «Soode taastamise asemel räägime Tartu trammist» (4) Merendus Ujuv elamu – veesõiduk või kinnisvara? AK Kuulo Kutsar: koroonaviiruse peale «tõstaks Eesti lihtsalt käpakesed üles ja annaks alla» (10) Kuidas me kardame epideemiaid popkultuuri näitel (1) Kuidas harjuda Eesti leigusega? Taiwani ime (2) EKI keelekool: kas regama, resto ja kombe(kas) on kirjakeele sõnad? Iseseisvumine algab organiseerumisest Banaalsuse­koorest vabastatud argipäev Distsipliin on kirg Andy Gill Juurikas: kassidest ja inimestest Kuidas me kardame epideemiaid popkultuuri näitel Arter Magamistoamüsteeriumid peavad avalikuks saama! Väga stabiilne geenius ja Eesti (10) Krabi kooli juht: Maal ongi inimest lihtsam tappa! (21) Tai kokaga köögis: spagetid ja oliiviõli on täiesti lubatud Kas sinu jõud ja kaal on tasakaalus? Sõiduproov. Auto, mis päästis Opeli hiigetrahvist (2) Elon Muski satelliidid – õnn või hoopis õnnetus? (3) Võimatu missioon – olla töötav naine, ema ja ilus ka veel?! (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas sinu jõud ja kaal on tasakaalus?

6 min lugemist
Terve ja rõõmus saab olla väga erinevas mõõdus. Kui jõudu on palju, võid endale rahuliku südamega suuremat kehakaalu lubada ja vastupidi. Kas sinu kaalu ja jõu suhe on õige? Asi saab sekunidga selgeks ronimisseinal! FOTO: Säde Küaots

Terve ja tugev võib olla inimene väga erinevas mõõdus, aga kuidas kindlaks teha, kas asi on paigas? Proovi ronimist ja asi on sekundiga selge – pole enam mingit võimalust end «suure kondi» juttudega välja vabandada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas inimene on loodud kõndima või ronima? Mõlemat! Vähemalt otsustasid nii ühel häälel minu lapsed Ott (12), Säde (10) ja Õnne (7), kui uurisin, kas nad tahavad tulla minuga kaasa ronimislugu tegema. «Mis mõttes kas tahame? Ma eluaeg ainult seda olengi tahtnud!» teatas pisim resoluutselt. Meile tuli teejuhiks Eesti kõige tulihingelisema ronija ja Ronimisministeeriumi looja Mikael Orkomies, ning seiklust alga!

Sellist asja, et peaks kedagi innustama, julgustama või tagant udima, ei tulnud üldse ette. Elevus tagant kiirustamas, otsiti sobivat mõõtu sussid, vehiti end soojaks ja juba kribinal seinale. Pisikestele on algajate sein, edasi lähevad rajad üha keerukamaks. Osavad saavad end ka hüpetel ja negatiivsetel kalletel proovile panna. Kõige pisemgi kergitas jala kõrva kõrgusele ja vinnas end üles märksa suurematele mõeldud radadest. «Vahepeal on hirmus, aga see just ongi äge!» Polnud kuulda vingupoegagi, vahel mõnel jalg ja hääl küll veidi värises või oli nägu pingutusest punane, aga järele ei tahtnud keegi jätta.

07.02.2020 10.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto