Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ennetuskampaania ei hoia ohvriks sattumast

4 min lugemist
Seksuaaltervise liidu kampaania «Ütle Sekseile ei!» Postimehe küsitletud noori ei kõnetanud, selle olemasolugi oli märganud kõigest üks. FOTO: Mihkel Maripuu

Seksuaalset väärkohtlemist kogenud noorte hinnangul võiks väärkohtlemisest ja selle tagajärgedest rääkida juba põhikoolis või suisa algklassides, sest see aitaks ohvriks sattumist ennetada hulga tõhusamalt kui ükskõik kui hea kampaania.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Postimees rääkis ligi 30 seksuaalselt väärkoheldud kuni 20-aastase noorega. Riigi korraldatud ennetuskampaaniaid sotsiaalmeedias ja tänaval, mis peaks noorteni jõudma ja neid ohvriks sattumast hoidma, oli märganud vaid üks.

Viimati käivitati mullu kampaania «Ära ole Seksei», mis käib nii tänaval kui ka sotsiaalmeedias. Paraku ei jõua kampaania sihtgrupi ehk noorteni. Ka eksperdid kinnitavad, et kampaania korras seksuaalse väärkohtlemise probleemi ei lahenda.

Postimehe küsitletud noored ei teadnud midagi aga isegi seksuaaltervise liidu veebiküljest, mis koondab infot seksuaalvägivalla ja abisaamise võimaluste kohta, ega sotsiaalkindlustusameti loodud Laste Majast.

Kuigi 1996. aastal kinnitati põhi- ja keskhariduse õppekavva kohustusliku õppeainena inimeseõpetus, mis peaks käsitlema seksuaalhariduse teemasid, on seksuaaltervise liidu hinnangul tase kooliti nii erinev, et tähtis teema ei pruugi noorte kõrvu jõuda.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto