Sisukord
Eesti
Postimees
06.02.2020
Eesti Haridusministeerium tühistas Krabi kooli tegevusloa (1) Pooled patrullpolitseinikest on roolis magama jäänud (2) Eesti vanim elanik Marta Kivi sai 108-aastaseks Ennetuskampaania ei hoia ohvriks sattumast (2) Kunstniku tippteos pääses vaevu hävingust (1) Majandus Politsei otsis Allan Martinsoni idufirma läbi Tesla aktsia meenutab juba mulliaktsiaid Välismaa Trumpi aastakõne muutus poliitiliseks seebiooperiks (16) Viirusekriis on ajanud Hiina presidendi peitu Rumeenia valitsus kukkus pärast vaid kolme kuud ametis Istanbulis sõitis lennuk maandumisrajalt välja, viga sai 52 inimest Türgi viib Süüriast Liibüasse võitlema islamirühimuste võitlejaid (3) Arvamus Juhtkiri: väsinud ma tänagi näin Herman Kelomees: Tartu rahu ei ole Eesti sünnitunnistus (14) Mart Raudsaar: kuumenev Eesti (12) Kristi Stahl: lasteaiakoha küsitav hind Raimo Ülavere: juhte ei valita demokraatia mängimisega Art Johanson: ebasümpaatne või põhiseadus­vastane valitsus? (17) Meie Eesti Ekspert: mis haigusloost puudub, seda pole olnud Kersti Kägi: kust läheb tervisekahju ja tulemusliku ravi piir? (1) Kadri Tammepuu: patsiendi seljataguse kaitsel Kultuur Kunstitaru ARS peahoone avab uksed Kultuuri lühiuudised K*pimees tuleb ikkagi nurgast Sport Eesti korvpallikoondise peatreener: kaugvisked võiks olla meie trump Rootsi MM-ralli toimub lühendatud kujul Eesti vormelisõitja jahib Jaapanis sarja üldvõitu Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja lõpetab karjääri Tallinn Kunstniku tippteos pääses vaevu hävingust (1) Reis El Salvador – ohtlik või ilus? Maa Elu Näljased puugid on liikvel Nädala mõte: aeg soove muuta Põllumees peab ennast talvel hästi välja puhkama Linnud ei vaja soojal talvel lisatoitu Olgu lund või mitte, kelgukoerad kibelevad jooksma Endine põllumajanduse tippjuht Ahto Vili: ühel hetkel tuli kõrvale astuda Jaanuar pakkus haruldast õieilu Köögivilju ei tohiks ühelgi päeval unustada Maailma üks erilisim puhkusepaik asub Raplamaal Kas eestlane eelistab eestimaist? Tartu Väikse külapoe juhtum: kolm sissemurdmist järjest (2) Tüli kliinikumis paisus veelgi (22) Pealinna gümnasist uurib Tartus koos teadlastega vananemist Epp Maria Kokamägi tõi raamatukokku säravat valgust Artur Kuusi karikatuur: ülekuulamine maratoni staabis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ennetuskampaania ei hoia ohvriks sattumast

4 min lugemist
Seksuaaltervise liidu kampaania «Ütle Sekseile ei!» Postimehe küsitletud noori ei kõnetanud, selle olemasolugi oli märganud kõigest üks. FOTO: Mihkel Maripuu

Seksuaalset väärkohtlemist kogenud noorte hinnangul võiks väärkohtlemisest ja selle tagajärgedest rääkida juba põhikoolis või suisa algklassides, sest see aitaks ohvriks sattumist ennetada hulga tõhusamalt kui ükskõik kui hea kampaania.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Postimees rääkis ligi 30 seksuaalselt väärkoheldud kuni 20-aastase noorega. Riigi korraldatud ennetuskampaaniaid sotsiaalmeedias ja tänaval, mis peaks noorteni jõudma ja neid ohvriks sattumast hoidma, oli märganud vaid üks.

Viimati käivitati mullu kampaania «Ära ole Seksei», mis käib nii tänaval kui ka sotsiaalmeedias. Paraku ei jõua kampaania sihtgrupi ehk noorteni. Ka eksperdid kinnitavad, et kampaania korras seksuaalse väärkohtlemise probleemi ei lahenda.

Postimehe küsitletud noored ei teadnud midagi aga isegi seksuaaltervise liidu veebiküljest, mis koondab infot seksuaalvägivalla ja abisaamise võimaluste kohta, ega sotsiaalkindlustusameti loodud Laste Majast.

Kuigi 1996. aastal kinnitati põhi- ja keskhariduse õppekavva kohustusliku õppeainena inimeseõpetus, mis peaks käsitlema seksuaalhariduse teemasid, on seksuaaltervise liidu hinnangul tase kooliti nii erinev, et tähtis teema ei pruugi noorte kõrvu jõuda.

05.02.2020 07.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto