Trumpi aastakõne muutus poliitiliseks seebiooperiks

Samal ajal kui asepresident Mike Pence aplodeeris president Donald Trumpi kõnele, rebis esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi koopia presidendi kõnest pooleks. FOTO: Alex Brandon/AP/Scanpix

Donald Trumpi kõne olukorrast riigis rullus lahti nagu klassikaline telenovela oma intriigide, üllatuste ja üle võlli hetkedega. Hetkel, mil senatis käib presidendi tagandamise protsess ja Iowas anti esmaspäeval avalöök presidendivalimistele, tõmbas Trump välja kõik suured relvad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba algus oli paljuütlev. Kõnepuldile lähenedes ulatas demokraadist esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi Trumpi tervitamiseks käe, kuid president kõndis temast lihtsalt mööda. Pelosi vastas sellele tavapärase viisakusvormeli ärajätmisega ja esitles lihtsalt presidenti otse Kongressile.

Kogu kõne aja paistis Pelosi maha vaatavat ja pead raputavat, kuniks Trumpi kõne lõppedes otse kaamerate ees koopia presidendi kõnest puruks rebis ja selle kõrvale viskas. Küsimusele, miks Pelosi niimoodi käitus, vastas spiiker, et kaaludes alternatiive, oli see viisakas asi, mida teha.

05.02.2020 07.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto