Haridusministeerium tühistas Krabi kooli tegevusloa

Krabi erakool FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Haridus- ja teadusministeerium tühistas eile Võrumaal Rõuge vallas asuva Krabi kooli tegevusloa. See on esimene kord, kui riiklik järelevalve võtab üldhariduskoolilt õpetamisõiguse.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Krabi kool on erakool, millel oli alates 2017. aastast tähtajaline tegevusluba põhikoolis õppe läbiviimiseks. Detsembris viis haridus- ja teadusministeerium koolis läbi riikliku järelevalve, mille eesmärk oli hinnata, kas kooli õpe ja kasvatus vastab nõuetele. Tuvastati olulisi probleeme, mis puudutasid koolis töötavate õpetajate kvalifikatsiooni, õppetundide pikkust ja mahtu, mittestatsionaarse õppe korraldamist ning hariduslike erivajadustega õpilaste toetamist.

Tegevusloa kehtetuks tunnistamisel lähtuti mitte üksikutest puudustest, vaid nende koosmõjust ja ulatusest, mis ei võimalda riiklikule standardile vastavat haridust pakkuda. Ministeerium ei ole saanud koolilt tõendeid selle kohta, et olukorda suudetaks lahendada, näiteks ei ole kool esitanud ärajäänud õppetöö järele tegemise korralduse kirjeldust koos ajakavaga. Nii pidas ministeerium ainuõigeks lõpetada Krabi koolis üldhariduse andmine.

05.02.2020 07.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto