Sisukord
Sport
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti vormelisõitja jahib Jaapanis sarja üldvõitu

2 min lugemist
Eesti vormelisõitja Jüri Vips. FOTO: Red Bull Content Pool

Red Bulli juunioriprogrammi kuuluv Eesti vormelisõitja Jüri Vips andis mainekale mootorispordiportaalile Motorsport.com intervjuu, kus rääkis pürgimisest F1-sarja.

Eeloleval hooajal kihutab 19-aastane eestlane Jaapani Super Formulas, kus kogub kuninglikku vormelisarja pääsemiseks vajalikke superlitsentsi punkte. Praeguse seisu järgi peab Vips sealses sarjas mahtuma kahe parema sekka, et punktid kokku saada.

«Mul on 20 superlitsentsi punkti: saavutasin väga tugevates vormelisarjades neljandad kohad, aga pean kokku saama 40 punkti, mis on minu arvates üpris tüütu, sest ma pole kunagi olnud parimas meeskonnas,» kommenteeris Vips.

Eesti vormelitalent jätkas: «Punktisüsteem on natuke pettumust valmistav. F2-sarjas on palju lihtsam punkte teenida (tänavu piisanuks Vipsile seal viienda koha saamisest – toim), aga ma ei usu, et seal osalemine oli minu jaoks üldse variant.»

Vipsi siirdumisele F2-sarja pani käe ette Red Bull ja sealse juunioriprogrammi juht Helmut Marko. «Sinna minek maksab palju raha ja see olnuks Red Bullile suur investeering. Nad ei tahtnud seda käiku teha ja meie perel pole selleks rahalisi võimalusi.»

Vipsi sõnul oleks algaval hooajal ainult punktide kokkusaamisele keskenduda rumal. «Red Bulli juunioriprogrammi sõitjatel on alati tohutu surve. Aga see oleks rumal, kui mõtleksin ainult superlitsentsi punktidele. Pean mõtlema, kuidas tulen selle sarja võitjaks.»

Jaapani Super Formula hooaeg algab aprilli alguses Suzukas ja lõppeb novembri keskpaigas samal ringrajal. Kokku on kavas seitse etappi. Vips hakkab roolima Mugeni meeskonna neljarattalist numbriga 15.

Vips debüteeris Jaapani vormelisarjas juba eelmisel aastal, kui osales hooaja viimasel etapil. Lisaks kogus eestlane pärast hooaega sealse vormeliga testikilomeetreid ja tema kiirus avaldas paljudele muljet.

«Ma ei kasutanud võistlusnädalavahetusel kordagi uusi pehme seguga rehve, mul olid kasutatud pehmed rehvid, mis tundusid minu jaoks väga kiired,» rääkis Vips. «Aga testiperioodil sain esimest korda kasutada uusi pehmeid rehve. Need olid ebareaalselt kiired. Kui neid kasutama õppisin, tundusid need hämmastavad.»

Jaapani Super Formula erineb Vipsi sõnul täielikult Euroopas toimuvast. «Euroopas on kõik rangelt reguleeritud, kuid Jaapanis ollakse üsna rahulikud ja keskendutakse paljudele muudele asjadele. Pean õppima nendega koostööd tegema,» ütles Vips, lisades, et tal tuleb hakkama saada keelebarjääri ületamisega. «See on raske.»

Meil on infotunnid jaapani keeles ja mul on insener, kes kõike mulle tõlgib, aga mitte kõige paremini.

Jüri Vipsil tuleb Jaapanis hakkama saada keelebarjääriga

«Meil on infotunnid jaapani keeles ja mul on insener, kes kõike mulle tõlgib, aga mitte kõige paremini. Nad räägivad umbes minuti ja tema edastab mulle selle kümne sekundiga. Ma ütlen: vau, räägi detailsemalt. Kuid Pierre Gasly, Stoffel Vandoorne ja Felix Rosenqvist on tõestanud, et seal on võimalik hästi hakkama saada.»

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto