Rootsi MM-ralli toimub lühendatud kujul

Postimees
Copy
Ott Tänak (paremal) ja Martin Järveoja, Rootsi ralli 2019 suveräänsed võitjad auto katusel. FOTO: Karli Saul
Ott Tänak (paremal) ja Martin Järveoja, Rootsi ralli 2019 suveräänsed võitjad auto katusel. FOTO: Karli Saul Foto: Karli Saul

Rootsi ralli korraldajad andsid teisipäeva õhtul võistluse ametlikul kodulehel teada, et järgmisele nädalale planeeritud MM-etapp toimub.

Võistluspiirkonnas on küll lund sadanud, kuid talvele mittevastav soe ilm ja kurjakuulutavad prognoosid tekitasid kartust, et etapp jääb ära. Pärast Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) inspektsiooni sai aga selgeks, et hirm oli enneaegne.

FIA delegaadi Timo Rautiaineni koostatud raportit uurisid nii Rootsi MM-etapi korraldajad, FIA, WRC promootor kui ka tehasetiimid. Planeeritud võistlusrada ei saa täies mahus kasutada, kuid kõik osalised on sellega nõus.

Nii nagu algul sooviti, toimub ralli nelja päeva vältel. Korraldajad peavad aga lähiajal kindlaks määrama lõpliku võistlusraja, mis on nende teatel umbes 180 kilomeetri pikkune. Algselt oli kavas 300,84 km kiiruskatseid. Lühemast distantsist hoolimata jagatakse Rootsis välja täispunktid.

Väga palju inimesi on viimaste päevade jooksul näinud ohtralt vaeva, et saaksime selles olukorras olla.

Rootsi ralli peakorraldaja Glenn Olsson

«On suurepärane ametlikult kinnitada, et Rootsi ralli toimub,» sõnas etapi peakorraldaja Glenn Olsson. «Väga palju inimesi on viimaste päevade jooksul näinud ohtralt vaeva, et saaksime selles olukorras olla.»

WRC-tiimid teevad 5.–7. veebruarini etapiraja lähedal asuvas piirkonnas vajalikke teste. Rootsi ralli toimub 13.–16. veebruarini.

Hyundaid esindavad Rootsi MM-rallil belglased Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul, eestlased Ott Tänak ja Martin Järveoja ning iirlased Craig Breen ja Paul Nagle. Mullu tõusid Rootsi MM-rallil poodiumi kõrgeimale astmele Toyotaga kihutanud Tänak ja Järveoja.

Lisaks teatas Hyundai rallimeeskond, et valitsevad maailmameistrid Tänak ja Järve­oja osalevad 27.–29. veebruarini Portugalis toimuval Serras de Fafe e Felgueirase rallil.

Tegu on Portugali meistrisarja hooaja esimese võistlusega, mis jääb MM-kalendris Rootsi (13.–16. veebruar) ja Mehhiko (12.–15. märts) etappide vahele. Serras de Fafe e Felgueirase rallil stardivad ka Tänaku ja Järve­oja meeskonnakaaslased Dani Sordo ja Carlos del Barrio.

Tänakule, kes sõidab Hyundais esimest aastat, on Portugalis toimuv ralli suurepärane võimalus koguda vajalikke võistluskilomeetreid, sest MM-hooaja avaetapi Monte Carlos pidi eestlane hirmuäratava väljasõidu tõttu katkestama. PM

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles