Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (52) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kersti Kägi: kust läheb tervisekahju ja tulemusliku ravi piir?

2 min lugemist
Kersti Kägi. FOTO: Erakogu

Patsiendi ja tervishoiuteenuse osutaja õigused-kohustused on seadustes kirjas ja võiks arvata, et arusaadavalt ning järgitavalt.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eelduslikult annab tervishoiutöötaja patsienti ravides endast maksimumi ja sama teeb patsient, kes täidab ravijuhiseid ning räägib arstile läbipõetud haigustest, allergiatest jm. Alati ei oska inimene ise hinnata, milline terviseinfo arsti aitab, kuid teavitamine võib ennetada hilisemaid tüsistusi.

Miks siis ikkagi pöördub patsient hinnangu saamiseks tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni? Põhjuseks on inimese rahulolematus raviga, võib-olla kahtlustatakse koguni ebaõiget diagnoosi või raviviga. Tavaliselt esitab patsient esmalt kaebuse tervishoiuteenuse osutajale, aga kui viimane endal mingit viga ei näe ja hakkab patsiendi etteheidetele vastu, ongi vaidlus alanud.

Mille üle vaieldakse? Tavaliselt leiab patsient, et ta ei saanud loodetud teenust või tekkis tal tervisekahju. Patsient loodab alati, et tema ravi oleks tulemuslik. Kuid kas ootustele võiks vastata kordaläinud operatsioon, kus hea tulemus mõne aja pärast halveneb või kaob sootuks või läheb patsiendi seisund hoopis kehvemaks? Mida arvab patsient juhtumist, kus arst on selgitanud talle raviga kaasnevaid võimalikke tagajärgi, kuid inimene soovib ikkagi just sellist ravi ning hiljem on ennustatud tagajärjed käes? Kas neil juhtudel saab väita, et patsiendile osutatud tervishoiuteenus ei vastanud heale arstiteaduse tavale või ei olnud arst nõutud määral hoolas?

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto