Sisukord
Kultuur
Tänane leht
07.02.2020
Eesti Katkisi teid ei taha riik ega vallad (4) Kohus mõistis Toomas Lepa õigeks Tööstress sunnib haiguslehte võtma järjest sagedamini Selgusid riigi kultuuri-, spordi- ja teaduspreemia laureaadid Saku kiriku ehitus jäi raha taha seisma (4) Majandus Algas keeleinspektsiooni vastu­pealetung Boltidele ja Woltidele (9) Kriminaaluurimise all olev mees tunnistati aasta maaettevõtjaks Hangete lihtsustamine muutis kõik keerulisemaks Välismaa Trumpi õigeksmõistmisest saab relv mõlema partei valimiskampaanias Hirm paremradikaalide võimutsemise ees halvas Saksamaa (16) India timukas vägistajate poomise eel süümepiinu ei tunne (2) Arvamus Juhtkiri: suur majandusmuutus (15) Olesja Lagašina: õiglus? Pole kuulnudki! (9) Evelyn Sepp: mis on sinu vastus, Jüri Ratas? (4) Einari Kisel: puhtama elektri poole Eva Mägi: võlgniku konto välisriigis ei ole puutumatu (3) Andreas Kaju: demokraadid komistasid USA valimismaratoni stardis (11) Kultuur Lutsu hõre lõpp 21. sajandi vaimus (9) Miks pole filmis «Talve» Arno Talit? Produtsent Kris Taska: mina olen õnnelik! Kirill Serebrennikov, väljatõugatu nüüd ja igavesti Sport «Meil polnud plaanis mingit üritust korraldada, vaid Tartus oli lihtsalt väga kehv skatepark.» Tennisenaiste kõva võitlus Tartu Palamuse rahvas arvas «Talvest» nii ja naa Eili Arula: palju õnne, Artjom! (1) Joanna Hoffmann: kunstimuuseum annab aru, kuidas täieneb kunstikogu Artjom Suvorovi kohtutoimik kõneleb kahtlustest ja oletustest (3) Ühes spordiklubis aastad enam ei loe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Palamuse rahvas arvas «Talvest» nii ja naa

2 min lugemist
Esilinastusel Palamuse rahvamajas juhatasid «Talve» sisse filmi tegijad. FOTO: Sille Annuk

Palamuse elanik Raimu Juht ütles talve 46. päeva õhtul pärast «Talve» esilinastust kohalikus rahvamajas, et sai suure elamuse. «Ma olen näinud ka «Kevadet», «Suve» ja «Sügist» ja ma arvan, et «Talve» on triloogia väga meeldiv jätk,» sõnas ta. «Kuna ma olen ise põline paunverelane, elan aleviku servas, mitte kaugel Tootsi koolimajast, siis seda enam liigutas uus film südant. «Kevade» on nende hulgast muidugi šedööver, aga «Talve» oli väga meeldiv üllatus.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oskar Lutsu Paunvere-lugude alusel tehtud linateostest esimesena linastus Palamusel samas saalis 3. jaanuaril 1970 «Kevade», millele järgnesid kuue aasta pärast «Suvi» ja aastal 1990 «Sügis». Režissöör Arvo Kruusemendi triloogiale nüüd järgnenud «Talve» stsenarist on Martin Algus ning režissöör, operaator ja monteerija Ergo Kuld.

Villu Reiljan naeratas

06.02.2020 08.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto