Sisukord
Sport
Postimees
07.02.2020
Eesti Katkisi teid ei taha riik ega vallad (4) Kohus mõistis Toomas Lepa õigeks Tööstress sunnib haiguslehte võtma järjest sagedamini Selgusid riigi kultuuri-, spordi- ja teaduspreemia laureaadid Saku kiriku ehitus jäi raha taha seisma (4) Majandus Algas keeleinspektsiooni vastu­pealetung Boltidele ja Woltidele (9) Kriminaaluurimise all olev mees tunnistati aasta maaettevõtjaks Hangete lihtsustamine muutis kõik keerulisemaks Välismaa Trumpi õigeksmõistmisest saab relv mõlema partei valimiskampaanias Hirm paremradikaalide võimutsemise ees halvas Saksamaa (16) India timukas vägistajate poomise eel süümepiinu ei tunne (2) Arvamus Juhtkiri: suur majandusmuutus (15) Olesja Lagašina: õiglus? Pole kuulnudki! (9) Evelyn Sepp: mis on sinu vastus, Jüri Ratas? (4) Einari Kisel: puhtama elektri poole Eva Mägi: võlgniku konto välisriigis ei ole puutumatu (3) Andreas Kaju: demokraadid komistasid USA valimismaratoni stardis (11) Meie Eesti Aleksei Lotman: kuivavad ja vaesuvad alad Tiiu Kull: kas Eestis on looduskaitsealust maad vähe või palju? Aleksei Lotman: elurikkuse märg pelgupaik Kultuur Lutsu hõre lõpp 21. sajandi vaimus (9) Miks pole filmis «Talve» Arno Talit? Produtsent Kris Taska: mina olen õnnelik! Kirill Serebrennikov, väljatõugatu nüüd ja igavesti Sport «Meil polnud plaanis mingit üritust korraldada, vaid Tartus oli lihtsalt väga kehv skatepark.» Tennisenaiste kõva võitlus Tartu Palamuse rahvas arvas «Talvest» nii ja naa Eili Arula: palju õnne, Artjom! (1) Joanna Hoffmann: kunstimuuseum annab aru, kuidas täieneb kunstikogu Artjom Suvorovi kohtutoimik kõneleb kahtlustest ja oletustest (3) Ühes spordiklubis aastad enam ei loe Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

«Meil polnud plaanis mingit üritust korraldada, vaid Tartus oli lihtsalt väga kehv skatepark.»

4 min lugemist
Risto Kalmre on koos kolleegidega aasta aega vaeva näinud, et järjekordse Simple Sessioniga maha saada. FOTO: Madis Veltman

Selle eest, et ekstreemspordiüritus Simple Session tänavu oma 20 aasta juubelit tähistab, tuleb ennekõike kätt suruda ürituse peakorraldajatel: vendadel Mario ja Risto Kalmrel ja Piret Kullil. Tänusõnad tuleb öelda ka Euroopa Parlamendi liikmele Andrus Ansipile ja mitmetele firmadele, kes kõik aastate jooksul hakkamist täis noori nõu ja jõuga toetanud. Aga kõigest järjekorras.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nagu vennad Kalmred intervjuudes korduvalt on öelnud, oli 90ndate lõpus Eestis umbes-täpselt kümme BMX-ratturit ja 20 rulatajat. Kuidas siis ikkagi juhtus, et selliselt olematult kandepinnalt ehitati maailmas kõva mainega võistlus?

Nooruses suusatrennis käinud Risto ekstreemspordihuvi sai alguse lumelauast, kuid keskkoolivahetusega tekkisid tal uued semud, mistõttu andis ta sõrme BMXile. 90ndate lõpus polnud Tartus aga mingeid tingimusi trikkide harjutamiseks, mistõttu panid hakkajad noored pead tööle. «Meil polnud plaanis mingit üritust korraldada, vaid Tartus oli lihtsalt väga kehv skatepark. Eestis tervikunagi polnud väga midagi,» meenutab Risto.

06.02.2020 08.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto