Sisukord
Arvamus
Postimees
07.02.2020
Eesti Katkisi teid ei taha riik ega vallad (4) Kohus mõistis Toomas Lepa õigeks Tööstress sunnib haiguslehte võtma järjest sagedamini Selgusid riigi kultuuri-, spordi- ja teaduspreemia laureaadid Saku kiriku ehitus jäi raha taha seisma (4) Majandus Algas keeleinspektsiooni vastu­pealetung Boltidele ja Woltidele (9) Kriminaaluurimise all olev mees tunnistati aasta maaettevõtjaks Hangete lihtsustamine muutis kõik keerulisemaks Välismaa Trumpi õigeksmõistmisest saab relv mõlema partei valimiskampaanias Hirm paremradikaalide võimutsemise ees halvas Saksamaa (16) India timukas vägistajate poomise eel süümepiinu ei tunne (2) Arvamus Juhtkiri: suur majandusmuutus (15) Olesja Lagašina: õiglus? Pole kuulnudki! (9) Evelyn Sepp: mis on sinu vastus, Jüri Ratas? (4) Einari Kisel: puhtama elektri poole Eva Mägi: võlgniku konto välisriigis ei ole puutumatu (3) Andreas Kaju: demokraadid komistasid USA valimismaratoni stardis (11) Meie Eesti Aleksei Lotman: kuivavad ja vaesuvad alad Tiiu Kull: kas Eestis on looduskaitsealust maad vähe või palju? Aleksei Lotman: elurikkuse märg pelgupaik Kultuur Lutsu hõre lõpp 21. sajandi vaimus (9) Miks pole filmis «Talve» Arno Talit? Produtsent Kris Taska: mina olen õnnelik! Kirill Serebrennikov, väljatõugatu nüüd ja igavesti Sport «Meil polnud plaanis mingit üritust korraldada, vaid Tartus oli lihtsalt väga kehv skatepark.» Tennisenaiste kõva võitlus Tartu Palamuse rahvas arvas «Talvest» nii ja naa Eili Arula: palju õnne, Artjom! (1) Joanna Hoffmann: kunstimuuseum annab aru, kuidas täieneb kunstikogu Artjom Suvorovi kohtutoimik kõneleb kahtlustest ja oletustest (3) Ühes spordiklubis aastad enam ei loe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eva Mägi: võlgniku konto välisriigis ei ole puutumatu

2 min lugemist
Eva Mägi. FOTO: Erakogu

Eestis kasutatakse vähe võimalust nõuda sisse võlg ka võlgniku välismaiselt pangakontolt, kirjutab vandeadvokaat Eva Mägi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Liit võimaldab peale kaupade piiramatult liikuda ka siinsetel kodanikel, seda nii töistel kui ka isiklikel eesmärkidel, ja pangateenuste kasutamine käib sellega kaasas. Kui aga tekib võlg, on liikmesriikide pankade kontod võla sissenõudmiseks varasemaga võrreldes märksa enam käeulatuses. Võlausaldajatele on seejuures abiks Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus EL 655/2014, millega loodi pangakontode Euroopa arestimismääruse menetlus.

Seni on seda võimalust Eestis väga vähe kasutatud ning põhjusi võib otsida määruse uudsusest. Kahtlemata on see võimalus aga väga vajalik, teinekord ainuke võimalus võlg kätte saada.

Võlausaldajatel on hea teada, et see menetlus muudab võlgade piiriülese sissenõudmise lihtsamaks nii tsiviil- kui ka kaubandusasjades ja seda saab kasutada nii eraisikute kui ka juriidiliste isikute vaheliste võlaküsimuste lahendamisel. Võlausaldaja nõude tagamiseks saab Eesti kohus arestida vara, mis on võlgniku pangakontol mõnes teises ELi liikmesriigis. Määrus puudutab ainult piiriüleseid juhtumeid: pangakonto, mida soovitakse arestida, peab asuma muus liikmesriigis, mitte selles, kus asub menetlust läbi viiv kohus või on võlausaldaja elu- või asukoht.

06.02.2020 08.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto