Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (53) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tiiu Kull: kas Eestis on looduskaitsealust maad vähe või palju?

2 min lugemist
Tiiu Kull. FOTO: Margus Ansu

Oleme oma eheda ja puutumatu looduse üle uhked ja väliskülalised on sellest vaimustuses. Eesti looduskaitse on enam kui sada aastat püüdnud neid väärtusi hoida ja kaitsta. Eesti Vabariigi esimene looduskaitseseadus oli aastal 1935 maailmas vägagi eesrindlik. Aga kas ka praegune?

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Alati pole looduskaitse kerge olnud, muuhulgas on osutatud visa vastupanu­ soode laialdasele kuivendamisele ning hiljem peetud ägedaid lahinguid vältimaks fosforiidi kaevandamist. Nendetaoliste võitluste tulemusena on muuhulgas sündinud ka hulk kaitsealasid. Kaitsealade pind nii Eestis kui ka mujal maailmas on viimastel kümnenditel märkimisväärselt kasvanud. Aga küsimus, kas kaitsealasid on nüüd piisavalt, et tagada kõigi meie kaaslasliikide ja tüüpiliste elupaikade säilimine, on jätkuvalt tuline arutlusteema.

Näiteks sellenädalase rahvusvahelise märgalade päeva järel võib küsida, kas meie madalsood, rabad, lodumetsad või lamminiidud, mida kaitseb osaliselt ka Ramsari konventsioon, on ikka piisavalt kaitstud.

Pidevalt intensiivistuva majandustegevuse tingimustes hakkame paraku jõudma järele paljudele Euroopa riikidele, kus looduslikud elupaigad ongi veel säilinud üksnes kaitsealadel, mis on nagu väiksemad või suuremad saarekesed intensiivpõllumajandus-, tööstus- või valglinnamaastikus.

Praegu moodustavad Eestis kaitstavad alad 19 protsenti maismaast. Selle protsendiga oleme Euroopa­ keskmike seas, kuid tegelikult on asjad alati palju mitmetahulisemad, kui üks arv suudab näidata.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto