E, 30.01.2023

Intervjuu Anna Levandiga: mina ei näe probleemi, kui laps algklassides koolipingis ei ole

Carl-Robert Puhm
Intervjuu Anna Levandiga: mina ei näe probleemi, kui laps algklassides koolipingis ei ole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Iluuisutamistreener Anna Levandi ning tema 14-aastane poeg Arlet peavad plaani, kuidas ühendada saavutussport ja haridustee.
 
Iluuisutamistreener Anna Levandi ning tema 14-aastane poeg Arlet peavad plaani, kuidas ühendada saavutussport ja haridustee.  Foto: Robin Roots/Õhtuleht/scanpix

Tänavustel iluuisutamise Euroopa meistri­võistlustel jagati välja 12 medalit. Venemaa iluuisutajad noppisid neist kümme. Treener Anna Levandi selgitab, kuidas aastate eest varjus olnud Venemaa iluuisutamine sedavõrd edukaks on saanud. Muuhulgas avaldab kogenud treener, miks ei pääse kõik lapsed treeningutele, millist paindlikkust ta Eesti haridussüsteemilt ootab ning kuidas sooritada nelja­kordseid hüppeid.

Anna, iluuisutamisega tegeleb Eestis peaaegu 1200 noort. Üsna samasugune harrastajate hulk kui kümmekond aastat tagasi. Kas särasilmseid noori ikka jagub treeningutele?

Tahtjaid on tegelikult väga palju. Hea meelega võtaksin kõik soovijad vastu, aga meil ei ole neid praegu kuhugi panna. Viis aastat tagasi avati Tallinnas Tondiraba jäähall ning siis avanes võimalus huvilisi juurde võtta. Nüüd on jälle kõik täis. Lapsed ei saa ju kooli ajal harjutada ja pärast üheksat õhtul neid trenni enam ei pane. Kahest üheksani on kõik jäähallid aga laste treeninguid täis.

Tallinnas on niigi mitu halli. Pärnus ja Läänemaal pole mitte ühtegi.

Absoluutselt. Näen, et noorel treeneril oleks hea võimalus näiteks sinna elama minna ja kohalik treeningugrupp luua. Aga kui pole kohta, kus tegutseda, siis inimene ei lähe. Selge see, et kui Soomes on igas külas jääväljak, siis on see nende jääaladele suur eelis. Alati ei pea olema ju suur hall, ka jääväljakutest piisaks.

Kui palju on teie trennis käijatest tõsiseid saavutusspordi peale mõtlejaid ja kui palju neid, kes soovivad lihtsalt kolm korda nädalas uisutamisega tegeleda?

Märksõnad
Tagasi üles